Festiwale

Dwa występy Kai i Justyny Danczowskich w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2009, 15:19

W sobotę (4.07) sławna skrzypaczka zagra z córką pianistką w wirydarzu Centrum Kultury, a w niedzielę (5.07) w Trybunale Koronnym.

Jednym z największych wydarzeń 2007 roku w polskiej klasycznej fonografii był album z arcytrudnymi kompozycjami Karola Szymanowskiego na skrzypce i fortepian w wykonaniu Kai Danczowskiej i Justyny Danczowskiej.

Jednym z największych wydarzeń 2009 roku w lubelskim życiu koncertowym było popisowe wykonanie w marcu w filharmonii skomplikowanego Koncertu potrójnego C-dur op. 26 Ludwiga van Beethovena przez Danczowskie i wiolonczelistę Bartosza Koziaka.

W niedzielę panie znowu zagrają u nas Beethovena. Wykonają bogatą w myśli muzyczne, wyrafinowaną harmonicznie Sonatę A-dur op. 47 "Kreutzerowską”. Początek koncertu w Trybunale Koronnym o godz. 19. Wstęp wolny.

Dzień wcześniej występ rodzinnego dua będzie specjalną atrakcją koncertu Leszka Długosza w wirydarzu Centrum Kultury. Danczowskie zaprezentują szereg popularnych miniatur skrzypcowych. Start o godz. 20. Bilety po 35 i 25 zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna