Festiwale

Europejski Festiwal Smaku. Wczoraj spacer wzruszeń, dziś Katie Melua

Dodano: 3 września 2015, 10:18

„Spacer wzruszeń. Moda i ogrody” (fot. AS)
„Spacer wzruszeń. Moda i ogrody” (fot. AS)

W Lublinie trwa Europejski Festiwal Smaku.

Przed Bramą Krakowską rozłożyło się Gruzińskie Miasteczko Smaku. Są pokazy gotowania, lepienie chinkali, wypiek chaczapuri, degustacje win. Do Jarmarku Inspiracji (150 wystawców z Polski i Europy) dołączył w tym roku Targ Rybny połączony z Jarmarkiem Slow Food oraz Ogrody Zamkowe.

Dziedziniec zamku zmienił się nie do poznania. Do niedzieli potrwa tam wystawa Ogrody Zamkowe. Na miejscu można kupić sadzonki krzewów i drzew, kwiaty i zioła.

W takich zielonych dekoracjach oglądaliśmy wczoraj niezwykły pokaz „Spacer wzruszeń. Moda i ogrody” (na zdjęciu) oraz projekt „Niko Pirosmani. Podróż w czasie”. W obu wystąpili mieszkańcy Gminy Konopnica oraz znani lublinianie.

Wczoraj wieczorem w hotelu Alter zameldowała się Katie Melua, która zaśpiewa dziś na Arenie Lublin. Koncert rozpocznie się o godz. 20, najpierw wystąpi Mela Koteluk.

Natomiast w weekend warto się wybrać koncerty na placu Po Farze. W piątek (godz. 21) zagra A-Wa z Izraela, w sobotę (godz. 20) ukraińsko-polski projekt Haydamaky&Rokiczanka, a w niedzielę Džambo Aguševi Orchestra z Macedonii.

Czytaj więcej o: Europejski Festiwal Smaku
Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 września 2015 o 19:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekam na koncert, jaranko. Gruzińskie żarcie przepyszne, foodtrucki electroluxa i reszty też mocno dają radę. Grunt, żeby pogoda dopisywała...
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2015 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, w przetargu! Pół roku temu ogłosiła przetarg zgodnie z dyrektywą UE. Następnie przeglądała oferty i wybrała jedną. Później były odwołania pozostałych. Zaskarżono decyzję, były trzy sprawy sądowe. Przetarg powtórzono. Kolka hoteli próbowało dać w łapę, żeby mieszkała u nich. Ale nie zrozumiała o co im chodzi. No i po wielu miesiącach ostatecznie przetarg rozstrzygnięto i mogła przyjechać do Lublina. Lepiej się poczułeś? Znajoma rzeczywistość? A tak na serio - Bo ten hotel wybrała jej ekipa. I to wszystko.
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2015 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie moze jakis stream z koncertu K.Melua?
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2015 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego w hotelu Alter? Wyłoniony w przetargu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna