Festiwale

Feliniada, Juwenalia PL i Kozienalia w weekend

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2010, 12:23

W Lublinie trwają juwenalia. Oto, co organizatorzy Feliniady, Juwenaliów PL i Kozienaliów przygotowali na ten weekend (14–16.05).

Weekend sportowo-rozrywkowy

Juwenalia Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej mają dwie rzeczy wspólne, odróżniające je od trwających jeszcze igrców UMCS: duża dawka imprez sportowych i to, że na niektóre z nich trzeba się wyprawić na skraj miasta. Ale warto.

Ten weekend na trwającej od poprzedniej soboty Feliniadzie zacznie się w piątek o godz. 11 meczem piłki halowej Studenci vs Władze w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Głęboka 31). Sobotnie atrakcje sportowe odbędą się na Miasteczku Akademickim Felin. To będzie popołudnie z krav maga i muay thai. Czyli pokazy izraelskiej sztuki walki i boksu tajskiego.

Niedzielne popołudnie będzie można spędzić z przyrodnikami na Felinie na turnieju speedballu, czyli sportowej odmiany paintballu, w której gra odbywa się na ograniczonym wielkością polu z użyciem sztucznych przeszkód w postaci balonów.

Jeszcze więcej sportu będzie w weekend na igrcach przyszłych inżynierów. Sobota (pierwszy dzień Juwenaliów Politechnice Lubelskiej) i niedziela to u nich Dni Sportu. Jak piszą w programie organizatorzy, rozgrywki na obiektach sportowych PL będą się odbywały przez "cały dzień”.

Juwenalia 2010 w Lublinie (pełny program)

Ale to nie wszystko, bo w niedzielę z samego rana na Zalewie Zemborzyckim wystartują zawody spławikowe o Puchar Koła Lublin-Haczyk.

Na juwenaliach Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej nie zabraknie rozrywki. W piątek na Felinie obędzie się wielka impreza "Feelinhouse” z udziałem 17.30 DJ-a Bakera, DJ-a Maniany, duetu Kalwi & Remi oraz Roberta M z Barillo. Na sobotę przyrodnicy zapraszają na występy discopolowe (Benya, Skaner, Solaris i Megadance). W niedzielę będzie koncert rockowy z kapelami Pan Trup, Koniec Świata, Zabili Mi Żółwia i Hey.

Politechnicy zapraszają do Auli Wydziału Budowlanego na sobotni i niedzielny wieczory na pokazy filmowe "Kamera Akcja”. Miłośnikom kabaretonów proponują zaś w drugi wieczór występy Grupy Improwizacji Teatralnej "No Potatoes”, Kabaretu Nowaki i Kabaretu Moralnego Niepokoju w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego.

Koncerty, imprezy, wydarzenia - wszystko o Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej na www.dziennikwschodni.pl/juwenalia

Muzyka, teatr i poezja

Jak zabrzmią w plenerze nowe piosenki Kayah, znane już w Lublinie z wykonań salowych? Jak zabrzmi w sali Marek Raduli, którego tłumy lublinian słuchały ostatnio na festiwalu Solo Życia w Ogrodzie Saskim? Te i jeszcze kilka innych ciekawych kwestii wyjaśnią się w ten weekend.

To będzie drugi i zarazem ostatni weekend na juwenaliach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, najdłuższych z lubelskich igrców i jednocześnie najbardziej ukulturalnionych. Mniej na nich niż na Medykaliach czy Feliniadzie zawodów i imprez rekreacyjnych, ale za to moc atrakcji artystycznych.

Tak właśnie będzie przez najbliższe trzy dni. Szczególnie dużo będzie muzyki na żywo. W piątek w ostatnim koncercie z cyklu Open Air na scenie przy AOS wystąpią laureat SPAM, N.O.C. (Na Ostatnią Chwilę), Ptaky i Kayah. Będzie więc i mocne granie rockowe, i taneczny funk, i soulowe ballady.

Kozienaliowa sobota będzie jazzowa. W sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” zaprezentują się Marek Raduli Squad i Marcin Nowakowski z zespołem. Po formacji Radulego można się spodziewać przede wszystkim fusion z improwizacjami na gitarze elektrycznej. Po grupie Nowakowskiego – smooth jazzu z saksofonem w centrum.

W niedzielę w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” wystąpi formacja Budyń i Sprawcy Rzepaku. To kapela prowadzona przez lidera zespołu Pogodno Jacka Szymkiewicza. Muzyka grupa to miks rockowego uderzenia, jazzowej nieprzewidywalności, tradycyjnych melodii i poczucia humoru.

Koncert Budynia i Sprawców Rzepaku będzie zwyczajowym muzycznym dodatkiem do deklamacji poetów w ramach Poetyckiego Fight Club. W piątej edycji tego festiwalu jego główny nurt będą reprezentować Julia Fiedorczuk, Bartłomiej Majzel, Joanna Bednarska i Rafał Kozłowicz.

W finale juwenaliów UMCS nie zabraknie też spektakli teatralnych. W ramach tegorocznego "Meetingu teatralnego” w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka” Teatr Widzenie z Lublina pokaże fragmenty nowego przedstawienia "Pewnego dnia w nocy”, a Teatr Nie Teraz z Tarnowa zaprezentuje spektakl pt. "Kreon”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna