Festiwale

Festiwal "Inne Brzmienia" 2011 (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2011, 14:52

Watcha Clan (INNE BRZMIENIA FESTIWAL)
Watcha Clan (INNE BRZMIENIA FESTIWAL)

Już w weekend ( 8.07) w Lublinie startuje festiwal "Inne Brzmienia”. Na Rynku Starego Miasta zagrają zespoły z Rosji, Meksyku, Francji i Macedonii. Wiele z nich w Polsce wystąpi po raz pierwszy.
Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Czwarta edycja festiwalu rozpoczyna się już w piątek, 8 lipca. Pierwszego dnia na scenie ustawionej na staromiejskim rynku wystąpią polscy artyści grający folk (godz. 20.30 - Jan Trebunia-Tutka) i reggae (godz. 22 - Sedativa feat. Dawid Portasz).

W sobotę zobaczymy tu rosyjsko – austriacką formację Russkaja (godz. 20.30) i meksykański Los de Abajo (godz. 22). A w niedzielę francuski Watcha Clan (20.30) i Kiril Dżajkovski feat. Serdzuk Orchestra & MC Ras Tweed z Macedonii (22.30).

Koncerty na Rynku Starego Miasta

8 lipca, piątek

20.30 Jan Trebunia-Tutka (Polska) [Solowy projekt Janka ze słynnej rodziny Trebuni-Tutków pt. "Góry w sercu"]

22.00 Sedativa feat. Dawid Portasz (Polska) [Multikulturowy projekt na bazie reggae]

9 lipca, sobota

20.30 Russkaja (Rosja/Austria) [Koncert promujacy trasę "Sputnik Tour"]

22.30 Los de Abajo (Meksyk) [Salsa punk - po raz pierwszy w Polsce]

10 lipca, niedziela

20.30 Watcha Clan (Francja) [World music z inteligentną elektroniką - po raz pierwszy w Polsce]

22.30 Kiril Dżajkovski feat. Serdzuk Orchestra & MC Ras Tweed (Macedonia) [Bałkańskie szaleństwo z jamajskim posmakiem]


Wstęp na wszystkie koncerty na Rynku Starego Miasta jest darmowy. Podobnie jak na imprezy w Klubie Festiwalowym. W Czarnym Tulipani i Akwareli (ul. Grodzka 1 i Rynek 6) w piątek zagrają DJ-e z kolektywu Soulservice, w sobotę Senhor Efebo, a w niedzielę DJ Que Sabroso (Polska).

Nie ma też biletów na koncerty w Teatrze Andersena i Bazylice oo. Dominikanów. Tutaj jednak trzeba się wcześniej postarać o darmowe wejściówki m.in. przez profil festiwalu na Facebooku (www.facebook.com/innebrzmienia).

W teatrze przy ul. Dominikańskiej 1 w poniedziałek o godz. 20.30 wystąpi John Porter. Z kolei we wtorek w bazylice przy ul. Złotej unplugged zagrają muzycy z Voo Voo. Koncert "Pamięci Mirka Olszówki” z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego rozpocznie się o godz. 20.

"Inne Brzmienia” to nie tylko muzyka. W programie tegorocznej edycji także spotkania, panele dyskusyjne, wystawy (w "Galerii Bezdomnej” przy ul. Olejnej 2) i warsztaty.

Dyskusje pod hasłem "Granice Europy” po prowadzi dominikanin o. Tomasz Dostatni OP. W sobotę o godz. 17 w bazylice spotkanie z Pawłem Smoleńskim, autorem książki "Izrael już nie frunie”. W niedzielę, o tej samej porze i w tym samym miejscu, arcybiskupa Józefa Życińskiego będą wspominać Aleksandra Klich i ks. Alfred Wierzbicki. A we wtorek o Mirku Olszówce, zmarłym w ubiegłym roku pomysłodawcy festiwalu, rozmawiać będą jego przyjaciele.

W programie także projekcja filmu "Jowita”Janusza Morgensterna: w poniedziałek, 11lipca, w Teatrze Andersena o godz. 17. Po filmie dyskusja z publicznością.

Jeszcze można zapisać się na festiwalowe warsztaty fotograficzne i filmowe. Zajęcia w terenie z fotografii poprowadzą Tomasz Sikora i Andrzej Świetlik. Koszt jednodniowych warsztatów (w piątek, 8 lipca, od godz. 10) to 100 zł.

Natomiast tajnikami produkcji teledysków podzieli się Yach Paszkiewicz. Zajęcia z " ojcem polskiego video clipu” potrwają trzy dni (od soboty do poniedziałku) i kosztują 200 zł. Zapisy przez internet: warsztaty@innebrzmienia.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna