Festiwale

Festiwal "Inne Brzmienia” w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2008, 19:03

Koncert rodziny Pospieszalskich na Wieży Trynitarskiej na początek i występ Voo Voo z Haydamakami przed Ratuszem na finał.

A w środku jeszcze wiele innych atrakcji na czele z Morcheebą grającą na Rynku. Tak ciekawej imprezy dawno w Lublinie nie było.

Organizatorem festiwalu jest Mirek Olszówka, menedżer Voo Voo i Osjana, a także pomysłodawca serii płyt Strefa "Inne Brzmienia”, wydawanych przez Agorę.

- Przystępując do realizacji tego projektu postawiłem sobie za cel stworzenie wielokulturowego i międzynarodowego przedsięwzięcia, które połączy artystów uprawiających różne gatunki muzyczne ze sobą oraz z odbiorcami ich twórczości - mówi Olszówka.

Dotychczas w serii ukazały się m.in. albumy Maleńczuka i Waglewskiego, Waglewskiego, Fisza i Emade oraz Trebuniów-Tutków z Twinkle Brothers.

Przedłużeniem inicjatywy fonograficznej jest festiwal. Większość koncertów odbędzie się na Rynku. Stanie tu profesjonalna scena. Widownia będzie ograniczona barierkami. Aby wejść do środka, trzeba będzie kupić bilet.

W ten piątek wystąpią Motion Trio oraz Trebunie-Tutki & Twinkle Brothers. Pierwsi to zespół akordeonowy, który w oryginalną całość splata nuty klasyczne i jazzowe. Trebunie-Tutki & Twinkle Brothers to kooperatywa podhalańskiej grupy i jamajskiego zespołu.

Niedawno nagrali kolejny wspólny album "Pieśni chwały”, na którym kongenialnie połączyli polski folklor z reggae. Koncertem w Lublinie będą go promować. Początek o godz. 18.

W sobotę o 22 na Rynku zagra brytyjska grupa Morcheeba. Zabrzmi fuzja smooth-jazzu, popu, soulu, dub-reggae i hip-hopu. Gwiazdą niedzieli będzie niemiecki zespół Club Des Belugas, grający w stylu lounge i nujazz. Występ zacznie się o godz. 21.

W poniedziałek i wtorek główne wydarzenia festiwalu będą się odbywać na dziedzińcu u dominikanów. Pierwszego dnia o 21 wystąpią tu polscy klasycy world music Osjan. Drugiego dnia o tej samej godzinie zaśpiewa i zagra Martyna Jakubowicz, zwana pierwszą damą polskiej ballady.

Wielkie granie powróci na Rynek w środę. O godz. 21 wystartuje tu dubeltowy koncert. Najpierw zabrzmi "Męska muzyka” Waglewskiego, Fisza i Emade. Następnie pożegnalny występ pod szyldem "Koledzy” dadzą Maciej Maleńczuk i Wojciech Waglewski.

Czwartek na Rynku to koncert polskich gitarzystów, którzy wykonają utwory Jimiego Hendrixa. Start o 21.

W piątek o 21 na dziedzińcu dominikańskim zagra Marcin Masecki Trio. Na finał w sobotę o 21.30 razem zagrają przy Ratuszu Voo Voo i Haydamaky.

Rolę klubu festiwalowego będzie pełniła restauracja Orient Express przy Rynku. Tu będą spotkania i występy didżejskie. W Oriencie zostanie też otwarta wystawa fotografii Tomasza Sikory. W Trybunale Koronnym zawisną zdjęcia Wojciecha Druszcza. Ekspozycja będzie także u dominikanów. Tu zobaczymy malarstwo Andrzeja Dudzińskiego.

Zaplanowano również warsztaty muzyczne, fotograficzne, filmowe i didżejskie.
Bilety na większość koncertów będą po 22 zł, na Morcheebę - 99 zł (do kupienia w Media Markt, ul. Zana 31). Za darmo - koncert inauguracyjny i finałowy.
Festiwal będzie miał aneks ukraiński. 20 lipca we Lwowie wspólny koncert dadzą Voo Voo i Haydamaky.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna