Festiwale

Festiwal odwołany, festiwal przeniesiony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2010, 17:46

Z powodu żałoby narodowej, która potrwa do piątku (16.04), w Lublinie odwołane zostały dwa ciekawe festiwale.

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego odwołała XIV Lubelskie Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego, które miało się rozpocząć w poniedziałek i potrwać do piątku.

Na rozpoczęcie był zaplanowany koncert specjalny z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatela Lublina prof. Andrzejowi Nikodemowiczowi. W obsadzie były Katarzyna Duda – skrzypce i Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian. W programie – kompozycje profesora.

W programie festiwalu był też koncert z okazji 5. rocznicy śmierci Mariana Sawy. Utwory pochodzącego z Krasnegostawu kompozytora mieli wykonać w środę m.in. Paweł Gusnar – saksofon, Gabriela Klauza – organy, Jan Bokszczanin – organy, Dominik Augustowski – kotły oraz Chór Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie i Kameralny Chór Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Imprezę miał zamknąć koncert symfoniczny w wykonaniu orkiestry Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego i Dimy Tkachenko – skrzypce. Po raz pierwszy miała zabrzmieć w Lublinie XV Symfonia A-dur op. 141 (I) Dymitra Szostakowicza.

Jak nam powiedział szef artystyczny instytucji Piotr Wijatkowski, festiwal w formie ciągłej już się nie odbędzie, ale poszczególne koncerty zostaną zorganizowane w późniejszych terminach.

Pieniądze za zakupione bilety można odbierać w kasie biletowej, ul. Skłodowskiej 5.

W piątek miały się rozpocząć trzydniowe Polsko–Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa. Organizujące je Centrum Kultury opublikowało następujący komunikat: "W obliczu niewyobrażalnej tragedii, jaka dotknęła w ostatnich dniach Nasz Kraj organizatorzy Polsko-Ukraińskich Spotkań Mistrzów Słowa łącząc się w bólu z rodzinami zmarłych, podjęli decyzję o przeniesieniu terminu Spotkań na 14–16 maja 2010r.”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna