Festiwale

Fiesta Flamenca – Compana de Lucia w Szerokiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2011, 10:35

W sobotę zobaczymy widowisko taneczne oparte na tradycyjnym flamenco (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
W sobotę zobaczymy widowisko taneczne oparte na tradycyjnym flamenco (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

Sevillana, tango, alegria, tiento – niezwykłe pokazy flamenco będzie można zobaczyć w sobotę, 27.08, w restauracji Hades-Szeroka na Starym Mieście w Lublinie.


„Fiesta Flamenca – Compana de Lucia” to widowisko taneczne oparte na tradycyjnym flamenco. – Będzie dynamicznie i kolorowo. Zaprezentujemy różne formy flamenco wykonywane indywidualnie lub wspólnie. Tańce będą się ze sobą łączyć i stworzą rodzaj opowieści – zaznacza Aleksandra Gadzało, jedna z tancerek flamenco, które wystąpią podczas „Fiesta Flamenca”.

Podczas widowiska zobaczymy sevillanę, fandango, alegrię, tango, rumbę i tiento. Obok tradycyjnego charakteru wykonywanych tańców pojawią się też fragmenty w nowoczesnym i teatralnym stylu. – Większość osób kojarzy głównie tango i rumbę.

Mniej znana jest natomiast bardzo popularna na południu Hiszpanii sevillana, tańczona na uroczystościach rodzinnych i publicznych albo bardziej klasyczne fandango – mówi Gadzało. Obok Aleksandry Gadzało na scenie zobaczymy też inne tancerki flamenco z Lublina – Monikę Wesołowską i Łucję Krasińską.

– Flamenco należy traktować jako kulturę, obejmującą muzykę, taniec, poezję, styl życia i obyczajowość. W Polsce ta sztuka jest jeszcze mało znana, ale krąg jej miłośników systematycznie rośnie – podkreśla Lech Cwalina z restauracji Hades-Szeroka. – Uwagę przyciąga przede wszystkim taniec, pełen ekspresji i autentycznych emocji.

Początek imprezy o godz. 20. Wstęp – 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna