Festiwale

III Kongres Kultury Chrześcijańskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2008, 15:23

Misterium "Pamięć Sprawiedliwych - Pamięć Światła” będzie można w sobotę zobaczyć na placu Zamkowym.

Przygotowania zaczęły się w piątek. Stanął tam piec do wypalania gliny. Są w nim wypalane gliniane tabliczki z nazwiskami "Sprawiedliwych” oraz tych, których ocalili. Tabliczki trafią do uczniów lubelskich szkół, którzy wezmą niejako odpowiedzialność za te osoby. Misterium rozpocznie się o godzinie 19.

Oprócz szeregu wykładów i dyskusji, podczas III Kongresu Kultury Chrześcijańskiej odbędą się jeszcze imprezy towarzyszące. Wszystkie rozpoczynają się o godzinie 19. W sobotę w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert orkiestry symfonicznej.

Wystąpią Orkiestra Symfoniczna FL, Piotr Wijatkowski – dyrygent, Bartosz Bryła – skrzypce i Michał Bryła – altówka. Program: Uwertura akademicka Brahmsa, Koncert na skrzypce, altówkę i orkiestrę symfoniczną E-dur op. 88 Brucha i V Symfonia c-moll op. 67 Beethovena. Wstęp płatny (bilety po 25 i 20 zł).

Z kolei w kościele powizytkowskim program sceny plastycznej KUL "Bruzda”. W Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”, premiera filmu "Rysa” (od godz. 19).

Natomiast o godzinie 19.30 w bazylice OO. Dominikanów, dyskusja w ramach cyklu "Dwóch ambon”. Kongres zakończy się w niedzielę. (tom)
Program na piątek (26.09.2008)

19.30 Aula KUL - "Opowieści papieskie" Teatru ITP

20.00 Teatr Osterwy - "Trzy rozmowy z panem Herbertem", reż. Witold Kopeć

20.15 Archikatedra Lubelska - Wystąpią Orkiestra Symfoniczna FL, Akademicki Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Grzegorz Pecka – dyrygent, Ewa Biegas – sopran, Małgorzata Przybysz – mezzosopran, Rafał Bartmiński – tenor i Maciej Straburzyński – bas.
W programie: Missa Solemnis Koperskiego i Symfonia g-moll KV 550 Mozarta. Koncert symfoniczno chóralny (Chór KUL i Orkiestra Filharmonii Lubelskiej) - Symfonia g-moll.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna