Festiwale

Inne Brzmienia 2010: Kulka i Kucz w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2010, 16:20

W programie tegorocznej edycji festiwalu Inne Brzmienia, startującego w piątek (9.07) w Lublinie, pojawiły się nowe pozycje.

Trzecie wydanie Innych Brzmień nie zakończy się jak początkowo planowano koncertem Chinki Liu Fang, grającej na pipie i guzhengu (bazylika oo. Dominikanów, 13 lipca, godz. 20.40). Organizatorzy dołożyli jeszcze jedną wtorkową pozycję – koncert specjalny Gaby Kulki i Konrada Kucza na zamknięcie festiwalu (Teatr Andersena, godz. 22).

Choć będzie on – jako jeden z nielicznych – biletowany (bilety po 70 zł, do kupienia od 9 lipca w biurze festiwalowym, ul. Rybna 4), to dobrze, że się odbędzie, bo zabrzmi muzyka z najlepszego albumu, jaki dotąd nagrała Kulka.

Festiwal Inne Brzmienia 2010 (pełny program)

Longplay "Sleepwalk”, będący wynikiem współpracy Gaby Kulki i Konrada Kucza, specjalisty od elektronicznych brzmień ambientowych i klubowych, to zbiór wysmakowanych, avantpopowych piosenek nawiązujących do takich klimatów jak styl Cocteau Twins, soul z Motown, zakręcone ballady Toma Waitsa, trip hop a la Massive Attack.

Drugą nowością w programie Innych Brzmień są imprezy w klubie festiwalowym. Będzie nim Czarny Tulipan. W piątek o godz. 23 zagra tu DJ Papa Zura (Soulservice), w sobotę o 23 wystąpi DJ Beetlejuice (Nie Dokazuj Kolektyw), w niedzielę o 23 pomiksuje DJ Senior Efebo (Sambasim), a w poniedziałek o 21 zakręci winylami DJ Mamadou Diouf (ex-Voo Voo). Wstęp wolny.

Organizatorzy doprecyzowali już program paneli dyskusyjnych pod hasłem "Granice Europy”, które będą się odbywały w bazylice oo. Dominikanów:

1. "Przekraczać mury”, Mirosław Olszówka i artyści supergrupy Harmonia, prowadzenie Wojciech Bonowicz – 9 lipca 2010, godz. 17

2. "Europa w nas – przekraczanie granic”, Wojciech Waglewski i Adam Nowak, prowadzenie o. Tomasz Dostatni – 10 lipca 2010, godz. 18

3. "Rozmowy pośród fotografii” Tomasz Sikora i Bogusław Wojtowicz, prowadzenie o. Tomasz Dostatni – 11 lipca 2010, godz. 18

4. "Przekraczanie granic – wielowymiarowość kultury”, z lubelskimi kreatorami kultury rozmawia Dariusz Bugalski – 12 lipca 2010, godz. 18

5. Projekcja filmu "Herbert”, z twórcą muzyki Karimem Martusewiczem rozmawia o. Tomasz Dostatni – 13 lipca 2010, godz. 18.

Znane są już także lokalizacje wystaw:

Ryszard Horowitz – fotografia, klasztor oo. Dominikanów
Andrzej Świetlik – fotografia, Galeria Biura Festiwalowego
Tomasz Sikora – fotografia, klasztor oo. Dominikanów
Andrzej Dudziński – fotografia, ściany budynków przy ul. Złotej
Krzysztof Rumowski – grafika edytorska, Galeria Biura Festiwalowego
Twarze Zaiksu – wystawa zbiorowa, ściany Trybunału Koronnego.

Koncerty w pierwsze trzy dni będą się odbywały na Rynku (start o 20.30). W piątek wystąpią Giulia y Los Tellarini (ośmioosobowa barcelońska kapela, której frontmanką jest pochodząca z Włoch wokalistka i akordeonistka Giulia Tellarini; dwie piosenki grupy pojawiły się w filmie Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona”) oraz supergrupa Harmonia (m.in. Wojciech Waglewski, Karim Martusewicz, Marcin Gałażyn i Ziemowit Kosmowski).

Na sobotę zaplanowano wspólny koncert Raz Dwa Trzy i Voo Voo pt. "Urodzinowo” (na 25-lecie Voo Voo i 20-lecie Raz Dwa Trzy). W niedzielę mają wystąpić Dubioza Kolektiv (Bośnia i Hercegowina) i Balkan Beat Box (USA, Izrael).

W poniedziałek będzie przerwa w koncertach, a we wtorek oprócz wspomnianych Gaby Kulki i Konrada Kucza oraz Liu Fang wystąpi folklorystyczna grupa Kwiteń z Ukrainy (bazylika oo. Dominikanów, godz. 20).

Oprócz występu Kulki i Kucza biletowane będą koncerty Voo Voo z Raz Dwa Trzy oraz Liu Fang i zespołu Kwiteń (bilety po 40 zł w przedsprzedaży, po 50 zł w dniu koncertu; do kupienia w Empikach i Ticketpro).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna