Festiwale

Integracje-Mediacje: "Otwieracze" na os. Słowackiego

  Edytuj ten wpis
Autor: (am)

Autorem instalacji "Otwieracze” jest lubelski architekt Michał Fronk (Jacek Świerczyński)
Autorem instalacji \"Otwieracze” jest lubelski architekt Michał Fronk (Jacek Świerczyński)

We wtorek w Centrum Kultury rozpoczął się Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. Do Lublina zjechało kilkuset artystów, menadżerów i animatorów kultury, przedstawicieli ministerstw, samorządów i organizacji pozarządowych z 40 różnych krajów.

O tej samej porze swoją instalację "Otwieracze” na osiedlu Słowackiego pokazał lubelski architekt Michał Fronk (na zdjęciu). Była to pierwsza pozycja w liczących kilkadziesiąt różnych wydarzeń programie Festiwalu Integracje-Mediacje. Obie imprezy – festiwal i kongres – potrwają do niedzieli.

Codziennie wernisaże wystaw, spektakle teatralne i koncerty. Większość wydarzeń w odnowionych wnętrzach Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12, ale także w piwnicach budynku i na wirydarzu, na którym stanęła ogromna scena, pośrodku której ...rośnie drzewo.

I tak w środę o godz. 15 w CK wernisaż instalacji artystów z Polski i Gruzji. Godzinę później organizatorzy zapraszają do Tektury (ul. Wieniawska 15 a) na wystawę Postbox. Z kolei w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5 a) wystawa "Ukraiński zriz”. W programie także performance trzech ukraińskich artystów i koncert Orkiestry Św. Mikołaja (godz. 19.30, wirydarz CK).

Pełen program Festiwalu Integracje-Mediacje


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna