Festiwale

Kayah i Okean Elzy w Dołhobyczowie/Uhrynowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2008, 15:04

Wielki koncert z udziałem polskich i ukraińskich gwiazd będzie kulminacją Transgranicznych Dni Dobrosąsiedztwa.

Transgraniczne Dni Dobrosąsiedztwa, łączące polską i ukraińską społeczność we wspólnej zabawie, edukacji i modlitwie, odbędą się już po raz piąty. Festiwal, organizowany przez lubelską Fundację Kultury Duchowej, zacznie się w czwartek o 10 w Korczminie/Stajiwce od religijno-artystycznych uroczystości "Spotkanie na granicy” z okazji święta Zaśnięcia NMP.

Zaplanowano między innymi procesję od zabytkowej drewnianej cerkwi w Korczminie do źródła na granicy, mszę z poświęceniem wody, jarmark twórczości ludowej, koncert zespołów folkowych.

Następnego dnia o 11 odbędzie się tradycyjna liturgia w cerkwi w Liskach, a zaraz potem panachyda przy grobie ks. Mirosława Ripeckoho, duszpasterza przesiedleńców z akcji "Wisła”, kapelana Ukraińskiej Armii Galicyjskiej.

W sobotę akcja festiwalu przeniesie się na plac na granicy w Dołhobyczowie/Uhrynowie. Gwoździem programu będzie koncert "Europejski most - Granica 803”, który zacznie się o 19. Polskę będą reprezentować Kayah, T.Love i Karimski Club, Ukrainę - Okean Elzy, Tartak i Bum Boks.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna