Festiwale

Konfrontacje Teatralne 2012: Kończą się bilety na spektakle

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2012, 12:47

Teatr Powszechny "marzenie Nataszy" (Anna Tomczyńska)
Teatr Powszechny \"marzenie Nataszy\" (Anna Tomczyńska)

Jeszcze na ulicach nie ma plakatów i reklam a w kasie już kończą się bilety na najważniejsze teatralne wydarzenie w Lublinie.

Trwa sprzedaż biletów na spektakle tworzące tegoroczną, 17. edycję Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Impreza będzie w Lublinie dopiero za miesiąc (13¬20 października) a już na niektóre wydarzenia zostały tylko pojedyncze bilety.

– Sporo osób przychodzi do Centrum Kultury z listą i kupuje po 5–6 biletów na wybrane spektakle i filmy. Mamy też bardzo dużo rezerwacji z Warszawy, Krakowa i większych miast naszego regionu. Bo przelewem też można płacić za wejściówki – tłumaczą pracownicy kasy przy ul. Narutowicza 32.

Największym zainteresowaniem cieszyły się spektakle Pawła Passiniego, począwszy od "Turandot”, przez "Zwierzątka małe zwierzenia” na premierowej "Kukle. Księdze blasku” kończąc.

Kończą się bezpłatne wejściówki na pokaz filmowej wersji "Braci Karamazow” w Teatrze Starym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się spektakle, które przywiozą do Lublina: "Orkiestra” i "III Furie” teatru z Legnicy, "I Ifigenia” teatru z Łodzi czy opolski projekt "A, ja Hanna”. Z zagranicznych produkcji już wiadomo, że będą komplety na teatrze post z Rosji czy białoruskim Teatrze.doc.

– Osoby zainteresowane kupieniem biletów powinny śledzić stronę internetową Konfrontacji Teatralnych (oraz naszą – przyp. red.), bo na początku przyszłego tygodnia będą informacje o dodatkowej puli miejsc na poszczególne wydarzenia. No i zawsze przed samym festiwalem ludzie rezygnują z rezerwacji. Już w czasie trwania Konfrontacji, przed wszystkimi wydarzeniami, będzie można kupować ostatnie wejściówki – mówi Barbara Szymańska, kierownik działu promocji i marketingu CK.

Na pocieszenie zawsze zostaje bezpłatne otwarcie Festiwalu – niezwykłe przeobrażenie fasady budynku Poczty Głównej za pomocą spektaklu świetlnego przygotowanego przez twórców z grupy kliku.com. Będzie to w sobotę 13 października o godz. 20.30.
(red)

Gdzie można kupić bilety i karnety?
W kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32 (tel. 81 53 60 321), pn.–pt., godz. 12.00-18.00 oraz na godzinę przed spektaklami w miejscu prezentacji.
Uwaga: Teatr im. H.Ch. Andersena – Pieśń o Rolandzie i Teatr im. J. Osterwy – Sen nocy letniej – sprzedaż biletów w kasach teatrów; Jacek Giszczak – koncert – sprzedaż biletów w Klubokawiarni Komitet.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna