Festiwale

Konfrontacje Teatralne zapraszają na film

  Edytuj ten wpis

Najbliższy tydzień na festiwalu to nie tylko propozycje teatralne, ale także filmowe, tematycznie nawiązujące do tego, co dzieje się na scenie. Bilety do kina kosztują tylko 5 zł.

Program Kina Konfrontacji:

13.10 / poniedziałek / godz. 20.00 - Violette, reż. Martin Provost / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 132 min
14.10 / wtorek / godz. 19.00 - Życie Adeli, reż. Abdellatif Kechiche / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 179 min
15.10 / środa / godz. 19.00 - Pięć tańców, reż. Alan Brown / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 88 min
16.10 / czwartek / godz. 20.00 - Wtorek po świętach, reż. Radu Muntean / Sala Kinowa / bilet 5 zł / 99 min
17.10 / piątek / godz. 20.00 - Za wzgórzami, reż. Christian Mungiu / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 155 min
18.10 / sobota / godz. 20.00 - Wszyscy w mojej rodzinie, reż. Radu Jude / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 107 min
19.10 / niedziela / godz. 20.00 - Pozycja dziecka, reż. Colin Peter Netzer / Sala Kinowa / bilet: 5 zł / 116 min

Pierwsze dni to propozycje kina LGBTQ. W poniedziałek "Violette” Martina Provosta. Film opowiada o słabo w Polsce znanej biseksualnej pisarce, Violette Leduc i jej relacjach z Simone de Beauvoir. Cała historia osadzona jest w czasach powojennego Paryża.

We wtorek na kinowym ekranie zobaczymy "Życie Adeli”. Reżyser Abdellatif Kechiche odkrywa przed nami piękną opowieść o dwóch kochankach i ich przeznaczeniu, o niedopasowaniu, o namiętności i o tym, jak ta nieubłaganie wygasa - niespiesznie i z czułością. Film otrzymał Złotą Palmę w Cannes.

W środę warto wybrać się na "Pięć tańców” Alana Browna - historię o poszukiwaniu szczęścia i miłości w wielkim mieście. To wyjątkowa uczta zmysłów i hołd dla piękna, wolności i dyscypliny współczesnego tańca oraz muzyki.

Kolejne dni w Kinie Konfrontacji poświecimy na przybliżenie kinematografii rumuńskiej. "Wtorek po świętach” w reżyserii Radu Muntean to intymna historia małżeństwa, studium jego bolesnego rozpadu. Jeden z najlepszych filmów rumuńskich zeszłej dekady, porażająca realizmem prosta opowieść o miłości i zdradzie, która urasta do rangi thrillera.

Z kolei "Za wzgórzami” Christiana Mungiu był oficjalnym kandydatem Rumunii do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny podczas 85. ceremonii wręczenia tych nagród. W sobotę zapraszamy na "Wszyscy w naszej rodzinie” Radu Jude - przejmującą opowieść o mrocznej stronie rodzinnych problemów związanych z wychowywaniem dziecka przez rodziców po rozwodzie.

Ostatnią propozycją jest "Pozycja dziecka” w reżyserii Calina Petera Netzera. To bardzo mocne i szczere kino, które ukazuje złożoność wielu relacji, choć skupia się na więzi matki z synem. Film został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Konfrontacje Teatralne
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna