Festiwale

Lubelska Mozaika Kulturowa (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2012, 13:11

Zespół Fortuna<br />
 (materiały organizatora)
Zespół Fortuna
(materiały organizatora)

Warsztaty ukraińskiego haftu, malowania ciała henną, gry na bębnach afrykańskich oraz tańców romskich i żydowskich. Do tego koncerty i degustacja potraw z różnych stron świata. Jutro rusza Lubelska Mozaika Kulturowa.

Impreza potrwa do 27 maja. Przez ten czas pod okiem profesjonalistów będzie można poznać techniki gry na bębnach afrykańskich, nauczyć się bardzo popularnego na Ukrainie ozdobnego haftu krzyżykowego oraz indyjskiego i arabskiego stylu malowania ciała henną. Będzie też okazja żeby poćwiczyć taniec romski i żydowski.

Imprezę rozpoczną zajęcia z tańca romskiego w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5). Jego cechą charakterystyczną jest bardzo duża elastyczność pozwalająca tancerzom na improwizacje. Ma to odzwierciedlać wolny tryb życia Romów. Warsztaty poprowadzi Sesil Sendi Krzyżanowska od wielu lat związana z zespołem „Nova Roma” oraz „Terno”, gdzie szkoliła swój warsztat taneczny występując w Polsce i za granicą. Pierwszy cykl warsztatów jutro i w niedzielę o godz. 11, kolejny 25 (godz. 15.30) i 26 maja (godz. 11). Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, ale ilość miejsc w grupach ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Żeby wziąć udział wystarczy wysłać maila na adres: eduka-cja@ck.lublin.pl.

Warsztatom w ramach Lubelskiej Mozaiki Kulturowej będzie towarzyszyć cykl koncertów „Nuty narodów” na Placu Litewskim (26-27 maja). Wykonawcy zabiorą publiczność w podróż po rożnych zakątkach świata od Afryki po Bałkany.

Wystąpią m.in. Tatiana Bielanohaja (muzyka białoruska), Chór Młodzieżowy Katedry Prawosławnej w Białymstoku (muzyka prawosławna), Fuente Gipsy Talk (muzyka romska i orientalna), Tzigunz Fanfara Awantura (muzyka bałkańska), Kombo i zespół (muzyka afrykańska), Gwiazdy Czeczeni (muzyka czeczeńska), Do Schid Sonca (muzyka ukraińska), Szolem (muzyka żydowska).

Poza tym 27 maja na Placu Litewskim (godz. 13) w ramach „Tygla Kultur i Tradycji” będzie można obejrzeć stoiska promocyjne przedstawicieli mniejszości narodowych i religijnych mieszkających w Lublinie i spróbować przysmaków kuchni z różnych stron świata.

Szczegółowy program imprezy na www.strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna