Festiwale

Małe Inne Brzmienia: Bezpłatne warsztaty dla dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2014, 16:00

Podczas Festiwalu Inne Brzmienia ( 8-13 lipca) dzieci mogą wziąć udział w cyklu warsztatów związanych z dźwiękiem i w atmosferze zabawy odkryją swój potencjał twórczy.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 516 192 420 lub mailowo pod adresem wawiorkaj@gmail.com. Kuratorem wydarzenia jest Joanna Wawiórka - Kamieniecka.

Program:

Kilogram Records - warsztaty dla dzieci
9, 10 lipca w Klubie Festiwalowym
W godz. 14.00-16.00

Znakomici instrumentaliści Adam Żuchowski i Michał Górczyński, poprowadzą odpowiednio 9 i 10 lipca warsztaty muzyczno-dźwiękowe, podczas których dowiedzieć się będzie można m.in. skąd się biorą dźwięki, jak łączą się wzajemnie ze sobą i jak powstaje muzyka. Spotkania mają na celu przybliżyć zarówno warsztat muzyczny, czyli pokazać dzieciom na czym polega gra na poszczególnych instrumentach, jak i zachęcić do bardziej świadomego odbioru muzyki.

ArJa operowa to nadal ja
­ prowadząca: Joanna Mania
10, 11,12,13 lipca w MDK „Pod Akacją” w Lublinie ul. Grodzka 11
godz. 11.00, 14.00

Warsztaty wokalne, których program zbudowany został wokół arii z musicalu „Cats” skomponowanego przez Andrew Webbera. Uczestnicy zajęć zapoznają się z definicją musicalu, będą mieli szansę usłyszeć najbardziej znane standardy muzyczne w historii (np. Memory). Podczas zajęć, grupa pod okiem prowadzącej przygotuje jedną z arii, jako krótki występ z elementami kostiumu, charakteryzacji i inscenizacji.

Drum'n Dreams
- prowadzący: Tomasz Bozdek
10, 11,12,13 lipca na placu przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
godz. 11.00, 13.00, 15.00

Warsztaty perkusyjne, podczas których uczestnicy zapoznają się z procesem własnoręcznej produkcji bębna, kija deszczowego i happy drums. W trakcie zajęć , opartych na jednoczesnym graniu i współpracy powstaną utwory improwizowane. Drugim tematem będzie gra inspirowana rytmami pochodzącymi zarówno z sąsiedzkich, jak i bardzo odległych kultur.

One Man Music Multi Show
12,13 lipca na wirydarzu o.o. Dominikanów
godz. 11.00, 12.30, 14.00

Warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów - przede wszystkim perkusyjnych, ale też prostych piszczałek i strunowców oraz specjalnych, wymyślanych na miejscu. Co ciekawe, materiałem do budowy instrumentów, będzie to co na co dzień można znaleźć w niemal każdym domu, czyli butelki, tuby po papierze toaletowych itp. Wszystkie dźwięki zostaną nagrane, przetworzone w programie muzycznym i posłużą do wyprodukowania kociej muzyki oraz próbek, które użyte zostaną do zobrazowania krótkiej animacji o tematyce związanej z dźwiękiem.

Samoróbka - warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów muzycznych
10, 11,12,13 lipca w MDK „Pod Akacją” w Lublinie ul. Grodzka 11
godz. 11.00

„Samoróbka" to hasło dobrze znane większości Polaków. Oznacza jednocześnie tani wytwór amatorski kopiujący oryginał oraz oryginale dzieło, prototypowy obiekt nieposiadający swojego pierwowzoru. Warsztaty prowadzone w ramach „Samoróbki" dotyczą obydwu ujęć własnej twórczości: zmierzają w stronę odkrywania własnych rozwiązań w dziedzinie budowy eksperymentalnych instrumentów muzycznych jak i amatorskiego działania, nieskrępowanego poszukiwania, akceptującego w takim samym stopniu oczekiwane sukcesy i twórcze porażki.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna