Festiwale

Międzynarodowy Dzień Bluesa w Radiu Lublin

Dodano: 12 września 2016, 08:04
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe RL
fot. materiały prasowe RL

W piątek, 16 września będzie miał miejsce Międzynarodowy Dzień Bluesa. Z tej okazji Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) przygotowało szereg atrakcji dla swoich słuchaczy oraz tych, którzy zechcą tego dnia odwiedzić siedzibę rozgłośni. W programie m.in. spotkania, koncerty i warsztaty.

- Na naszej antenie usłyszycie historię muzyki bluesowej, przybliżymy sylwetki największych bluesmanów a ponadto wywiady z artystami, konkursy z nagrodami i masa bluesowej muzyki! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Impreza rozpocznie się o godz. 9. W Studio im. Zbigniewa Stepka odbędą się warsztaty gry na harmonijce ustnej prowadzone przez Bartosza Łęczyckiego, natomiast w Studiu Muzycznym będą miały miejsce warsztaty gry na gitarze prowadzone przez Zbyszka Kowalczyka. Podczas MDB w Radiu Lublin odbędzie się również spotkanie z red. Janem Chojnackim, odsłuchanie płyty „Blues” zespołu Breakout z wykorzystaniem odrestaurowanego na tę okazję sprzętu grającego oraz koncerty zespołów: Blues Limit i Boruta-Zbigi-Sindbad-Bonc.

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach proszone są o zgłoszenie się pod adres agata.koss@radio-lublin.pl – Liczba miejsc ograniczona! Zaproszenia na koncerty zdobyć można w konkursach Radia Lublin na 102.2 fm oraz radio.lublin.pl.

PROGRAM:

Studio im. Zbigniewa Stepka:
9.00-12.00 - Warsztaty gry na harmonijce ustnej prowadzone przez Bartosza Łęczyckiego.

13.00 – 14.30 - spotkanie z red. Janem Chojnackim prowadzi red. Piotr Wróblewski.

18.00 – 18.45 - odsłuchanie płyty „Blues” zespołu Breakout.

Studio Muzyczne:
9.00-12.00 – warsztaty gry na gitarze prowadzone przez Zbyszka Kowalczyka.

17.00 – 18.00 – koncert grupy Blues Limit.

19.00-20.30 – koncert supergrupy Boruta-Zbigi-Sindbad-Bonc podczas którego usłyszymy interpretację albumu „Blues” Breakoutu.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna