Festiwale

Na Piekarczyka i Harlem do Siedlec

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2010, 11:51

Marek Piekarczyk, Oddział Zamknięty i Harlem to gwiazdy II Siedleckiego Rock Open Air Festival. Czas: sobota i niedziela (24–25.07).

Siedlce, będące w okresie dwudziestolecia międzywojennego jednym z głównych ośrodków rzemieślniczych i handlowych województwa lubelskiego, są ostatnio ważnym miastem dla kultury województwa mazowieckiego.

Za sprawą m.in. Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejskiego Ośrodka Kultury dzieje się tu dużo i ciekawie, szczególnie w muzyce. Pierwsza z wymienionych instytucji w ubiegłym roku zainicjowała Siedlecki Rock Open Air Festival. Inauguracyjna edycja plenerowego festiwalu była jednodniowa, jednogwiazdowa i bezkonkursowa.

Tegoroczny, II Siedlecki Rock Open Air Festival potrwa dwa dni, zaoferuje występy trzech gwiazd i da sposobność posłuchania konkursowych zmagań początkujących zespołów rockowych z Polski i Białorusi.

Największą atrakcją soboty będzie koncert Marka Piekarczyka, który w poprzednim roku śpiewał w Siedlcach z grupą TSA. Tym razem wystąpi z solowym programem pt. "Źródło”. Tak jest zatytułowany longplay artysty, na którym znalazły się bardzo dobre covery starych polskich numerów rockowych i poprockowych.

Po Piekarczyku można spodziewać się m.in. chropawej interpretacji ballady "Nie widzę Ciebie w swych marzeniach” z repertuaru Skaldów, ognistego wykonania piosenki "Nie zawrócę” Polan i bardzo motorycznej wersji "Hej, wracajcie chłopcy na wieś” Niebiesko-Czarnych.

Gwiazdami niedzieli będą Oddział Zamknięty i Harlem. Pierwszy zespół to mistrzowie imprezowego rocka, którzy mają na koncie megaprzeboje "Ten wasz świat”, "Ich marzenia”, "Obudź się” "Party”, "Odmienić los” i "Andzia i ja”. Druga formacja to czempioni balladowego rocka, którzy są znani z piosenek "Piąta trzydzieści”, "Kora”, "Jak lunatycy”, "Kiedy góral umiera” i "Jesteś moim domem”.

Festiwal odbędzie się w siedleckim amfiteatrze, ul. Wiszniewskiego 1. Karnet kosztuje 20 zł, bilet na sobotę 10 zł, bilet na niedzielę 15 zł.

Program

Sobota, 24 lipca
13.00–18.30: Próby wykonawców konkursu
19.00–20.30: Koncert konkursowy
1. Homeless Rockers – Warszawa
2. Yesternight – Bydgoszcz
3. Imaginarium – Siedlce
4. Dirty Marten – Sokołów Podlaski
5. The Code – Warszawa
6. Voodkatonic – Sokołów Podlaski
7. D_Tails – Brześć (Białoruś)
8. The Bardons – Olsztyn
9. Upstream – Siedlce
10. Lemur Band – Łódź
21.00: Gość festiwalu: Marek Piekarczyk

Niedziela, 25 lipca
19.00: Koncert laureatów festiwalu, wręczenie nagród
20.00: Koncerty Gości Festiwalu:
Zemollem
Harlem
Oddział Zamknięty
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna