Festiwale

Pacyfistyczny koncert w Dąbrówce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 września 2009, 16:51

Jacek Kleyff, Miąższ, Ma-Ki-Sło i Roots Defender Sound Kolektiv wystąpią w sobotę (19.09) na posesji Słomińskich z okazji Peace One Day.

Peace One Day to stosunkowo nowa pokojowa inicjatywa – z 2001 roku. W odróżnieniu od Światowego Dnia Pokoju, ustanowionego przez papieża Pawła VI listem z 8.12.1967, i w zasadzie ograniczającego się do dorocznego papieskiego orędzia, pomysł angielskiego reżysera Jeremy'ego Gilleya przyklepany przez ONZ mobilizuje wielu wpływowych ludzi na całym świecie do działań pacyfistycznych.

Najbardziej spektakularne są koncerty. W kolebce Peace One Day odbywają się one w prestiżowych salach Brixton Academy i Royal Albert Hall. Gromadzą na scenie wielkie gwiazdy, które nie tylko wykonują swoje przeboje, ale też agitują na rzecz globalnego zawieszenia broni i zaprzestania przemocy.

W Polsce, gdzie święto jest znane pod nazwą Międzynarodowy Dzień Pokoju, takie artystyczno-pokojowe przedsięwzięcia dopiero się rodzą.

Jednym z pierwszych polskich przedsięwzięć z okazji Peace One Day będzie sobotni plenerowy koncert, który organizują na swojej posesji w Dąbrówce pod Lubartowem Nicole, Jerzy, Jonasz i Daniel Słomińscy we współpracy z ekologiczną firmą FALAEM.

Gwiazdą wydarzenia będzie sławny folkowy bard Jacek Kleyff, który wystąpi z Orkiestrą Na Zdrowie. Ponadto z występami zapowiedzieli się Miąższ, Ma-Ki-Sło, Roots Defender Sound Kolektiv oraz prowadzona przez gospodarzy grupa Słoma i Przedwietrze.

Początek o godz. 16.30. Wstęp wolny. Finał po północy. Na miejscu będą do kupienia napoje i jedzenie.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna