Festiwale

Różne brzmienia skrzypiec

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2009, 22:15

Nigel Kennedy wystąpi w Lublinie w lipcu - to nie komunikat lubelskiej filharmonii o przesunięciu terminu koncertu wybitnego skrzypka.

Zamieszkały w Krakowie angielski muzyk nie dość, że wystąpi u nas w marcu - i to dwa razy, a nie jeden, jak początkowo planowano - to cztery miesiące później ma powrócić nad Bystrzycę, by dać kolejny koncert. Zupełnie inny.

W Państwowej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego Kennedy zagra głównie utwory z repertuaru Jimiego Hendriksa, W koncercie pt. "Jimi Lives” zabrzmią m.in. numery "Crosstown Traffic”, "Purple Haze” i "Hey Joe”. Będzie też światowa premiera fantazji autorstwa polskiego Brytyjczyka.

Ze skrzypkiem zagrają Jarosław Śmietana - gitara, Wojciech Karolak - organy Hammonda, Adam Kowalewski - kontrabas, gitara basowa i Krzysztof Dziedzic - perkusja.

Pierwszy koncert zaplanowano na 13 marca, drugi na 14 marca. Początek o godz. 20. Bilety - po 150 zł i 130 zł - do kupienia w kasie filharmonii, ul. Skłodowskiej 5.

Jak informuje Mirosław Olszówka, szef agencji koncertowo-wydawniczo-menedżerskiej Kiton Art, Nigel Kennedy będzie gwiazdą drugiej edycji Festiwalu Muzyki "Strefa Inne Brzmienia”, zaplanowanej na 10-19 lipca.

Tym razem artysta ma wystąpić nie w sali, tylko w staromiejskim plenerze. I nie z utworami Jimiego Hendriksa, tylko z własnymi kompozycjami pochodzącymi z fonogramu "A Very Nice Album”, firmowanego przez Nigel Kennedy Qtet.

Album jest dwupłytowy. Pierwszy dysk, zatytułowany "Melody”, zawiera utwory bardziej rockowe. Druga płyta, zatytułowana "Invention”, jest złożona z numerów bardziej jazzowych.

W Nigel Kennedy Qtet liderowi towarzyszą perkusista Paweł Dobrowolski, basista Adam Kowalewski, pianista Piotr Wyleżoł i saksofonista Tomasz Grzegorski.

Szczegółowe informacje dotyczące koncertu, jak też całego festiwalu, jeszcze nie są znane.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna