Festiwale

Rozpoczyna się Festiwal Kody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2011, 09:38
Autor: joan

W sobotę (14 maja) rozpoczyna się festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody” . Ale już w piątek kameralny i darmowy koncert w klubie na miasteczku akademickim. Zagrają Joel Grip i Pierre Borel.

Koncert dwóch muzyków , którzy przyjechali do Lublina na Festiwal Kody, rozpocznie się w piątek o godz. 20 na Scenie Opium (dawne Chilli) przy ul. Langiewicza 10 w Lublinie.

Wystąpią: Joel Grip – założyciel UR, producent muzyczny i kontrabasista oraz Pierre Borel – francuski kompozytor i saksofonista. Wstęp na koncert jest wolny.

W sobotę (14 maja) w Filharmonii Lubelskiej kilka projektów muzycznych. Wśród nich znajdują się m.in. "Krzyki”. W ramach tego projektu na scenie będzie można zobaczyć Tadeusza Wieleckiego, Orkiestrę Muzyki Nowej. Anastazję Bernad, Klaudię Niemkiewicz, Barbarę Czajkowską, Wojciecha Kapronia, Wojciecha Mochnieja.

Wielecki to kompozytor propagujący muzykę współczesną. Prowadził audycje radiowe, które były poświecone nowej muzyce. Od wielu lat związany jest z festiwalem "Warszawska Jesień'. W Filharmonii wystąpi również Orkiestra Muzyki Nowej. Grupa wykonuje utwory pochodzące z muzyki współczesnej. OMN promuje klasykę XX wieku.

Anastazja Bernad to wokalistka, która pracowała m.in. nad muzyką do spektaklu "Klątwa” Wyspiańskiego w reżyserii Janusza Opryńskiego. Klaudia Niemkiewicz znana jest m.in. z zespołu Muzyka z Drogi (pieśni ukraińskie, rosyjskie, polskie).

Barbara Czajkowska jest choreografem, pedagogiem i tancerką. Uczy m.in. improwizacji i jogi. Wojciech Kaproń to tancerz znany m.in. z organizacji Międzynarodowych Lubelskich Spotkań Teatrów Tańca. Wojciech Mochniej również związany jest z tańcem. Artysta zaistniał m.in. jako choreograf w programie "You Can Dance – Po prostu tańcz”.

Kolejnym projektem, który zostanie zaprezentowany w sobotę będzie "Pieśni szelfu kontynentalnego. Stacja I”. W projekcie udział wezmą: kompozytor Antanas Kučinskas, pieśniarz litewski Rytis Ambrazevicius. Wizualizacje wykona Džiugas Katinas. Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, zespół Kwartludium oraz kompozytorka Jagoda Szmytka wezmą udział w występie pt. "W świetle zielonego słońca”.

Z kolei szwedzki kontrabasista Joel Grip, francuski saksofonista Pierre Borel oraz formacja muzyki eksperymentalnej i śpiewu tradycyjnego kr39 wystąpią w projekcie muzycznym "W”.

Festiwal potrwa do 21 maja.

Festiwal Kody 2011 – pełny program
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna