Festiwale

Słodko-gorzki festiwal - darmowe wejściówki od dziś

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2014, 08:30

W sobotę, 31 maja, od godz. 12 w kasie Centrum Kultury możecie odbierać bezpłatne wejściówki na Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny Sąsiedzi.

Pierwsze spektakle już 12 czerwca. Trzeba się spieszyć, bo w programie dużo intrygujących wydarzeń.

Sąsiedzi to bardzo energetyczny festiwal teatralny moderowany przez Witolda Mazurkiewicza, który stawia na przedstawienia mocne, kontrowersyjne i popularne wśród szerszej publiczności.

Słodko-Gorzki Festiwal Sąsiedzi 2014. Program

W programie tegorocznej edycji mamy kilka hitów. Pierwszy już na start: w czwartek, 12 czerwca, o 18 Teatr Kana i Krepsko Theatre Group pokażą "Hotel Misery deLuxe”. Spektakl jest jak narkotyczny odlot - zachwycają się krytycy tym bezsłownym, bardzo plastycznym spektaklem, gdzie polskie myślenie miksuje się z absurdalnym czeskim dowcipem.

Witold Mazurkiewicz pokazuje swoje przedstawienie "Latający Cyrk Monty Pytona” z Teatru Polskiego (Bielsko-Biała), Teatr Pinokio z Łodzi "Balladyny i romanse” (na zdjęciu) Konrada Dworakowskiego według powieści Ignacego Karpowicza.

Wielkim rarytasem jest spektakl Piotra Bikonta "Błazen Pana Boga”. Na festiwalu zobaczycie także spektakl Pawła Passiniego Morrison/Śmiercisyn z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Ale festiwal to także dobre kino: Rzeź w reżyserii Romana Polańskiego, Dziewczyna z szafy Bodo Koxa oraz U niej w domu w reżyserii François Ozona. Mocną stroną są koncerty, zagrają MithRAZ, BOKKA, do tańca Słabi Prezenterzy i Mr SZ / RUUR. Aromatycznie zapowiada się Kafrhauz na placu przed CK. To spotkania i warsztaty w temacie kawy, którą będzie można wypić podczas lektury dobrych, europejskich magazynów.

Na wszystkie spektakle, seanse filmowe oraz koncert zespołu Bokka wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie od 31 maja, w godz. 12 -18. Jedna osoba może odebrać wejściówki dla dwóch osób na dwa wybrane spektakle. Nie ma możliwości rezerwacji wejściówek. Na pozostałe wydarzenia w Klubie Festiwalowym na Wirydarzu - wstęp wolny.

Festiwal potrwa od 12-15 czerwca 2014. Spektakle odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Sali TVP Lublin, ul. Raabego 2. Program, opisy spektakli, info o biletach na stronie: festiwal-slodkogorzki.pl - zapraszamy.

Słodko-Gorzki Festiwal Sąsiedzi 2014. Program
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna