Festiwale

Światowo na festiwalu Kody w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2010, 10:31

Hasło: Kody. Odpowiedź: Laurie Anderson, Lou Reed, John Zorn, Arvo Pärt, Philip Glass. Start: 15.05. Finał: 22.05. Miejsce: Lublin.

Przeciekowe informacje o możliwym występie Laurie Anderson, Lou Reeda i Johna Zorna na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody” pojawiały się tu i ówdzie od kilku miesięcy. Wywoływały wielkie emocje miłośników tych artystów.

Ostygły one trochę, kiedy okazało się, że w koncercie, jaki sławni nowojorczycy dadzą 15 maja, nie zabrzmią ich słynne utwory. A jeśli nawet coś znanego się pojawi, to tylko jako temat do szalonych improwizacji. Zresztą "Improwizacje” to tytuł tego programu. Jednak zważywszy na dorobek Anderson, Reeda i Zorna ich występ na dziedzińcu lubelskiego zamku powinni zaliczyć nie tylko zwolennicy awangardy i free improvisation.

Sławny amerykański minimalista Philip Glass zagra dwukrotnie w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. 18 maja z Philip Glass Ensemble zaprezentuje retrospektywę swojej twórczości. Dzień później wraz z Wendy Sutter i Mickiem Rossim będzie czarować programem "Chamber Music”.

Także w filharmonii zabrzmi muzyka piątej ikony. 22 maja, ostatniego dnia festiwalu, orkiestra lubelskiej filharmonii i chór filharmonii krakowskiej wykonają utwór Arvo Pärta "Cecilia, Vergine Romana”, skomponowany na Igrzyska Olimpijskie w 2006 roku w Turynie.

Niedługo będzie można kupić bilety. Na trio Zorn/Reed/Anderson – po 120 zł i 150 zł, na Glassa – po 100 zł (karnet na 2 wieczory – 150 zł), na Pärta – 100 zł. Więcej informacji u organizatora – Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”, ul. Krakowskie Przedmieście 39, tel. (81) 466 59 89.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna