Festiwale

Trwa Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2013, 12:44

Kwadrofonik
Kwadrofonik

V Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej od 10 do 18 maja w Lublinie.

15 maja (środa)

Wirydarz O.O. Dominikanów, ul. Złota 9

20:00 Przestrzenie dźwięku – koncert
Huculska muzyka sygnałowa
Pierre Jodlowski (Francja) Interactive Landscapes (2013) PREMIERA
Wykonawcy: Kapela Huculi Mikołaja Iliuka z Werchowyny (Ukraina), Pierre Jodlowski – media elektroniczne

21:00 100 lat później

Część 1 – koncert-spektakl
Igor Strawiński (Rosja) – Kwadrofonik (Poland) Święto Wiosny – komentarze (2013) PREMIERA SPEKTAKLU
Wykonawcy: Kwadrofonik – Emilia Sitarz, Bartosz Wąsik – fortepiany, Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne, taniec: Jacek Łumiński – koncepcja/choreografia, Sebastian Zajkowski – realizacja, Śląski Teatr Tańca, Lubelski Teatr Tańca, Wydział Teatru Tańca PWST w Krakowie – wykonanie

Część 2 – koncert
Jerzy Mazzoll i Tomasz Sroczyński Rite of Spring Variation (2013) PREMIERA
Wykonawcy: Jerzy Mazzoll – klarnet basowy, Tomasz Sroczyński – skrzypce i media elektroniczne

Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
22:30 Kapela Huculi Mikołaja Iliuka z Werchowyny (Ukraina) – czas tańca

16 maja (czwartek)

Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła, ul. Bernardyńska 5

19:30 Już się zmierzcha – koncert
Jan Sebastian Bach Komm susser Tod (1736), György Ligeti Poème symphonique (1962) – wybór, Knut Nystedt Immortal Bach (1988) i muzyka norweskiej tradycji
Wykonawcy: Chór Oslo Kammerkor (Norwegia), Håkon Daniel Nystedt (Norwegia) – dyrygent

21:00 Misterium przestrzeni – koncert
Ignacy Zalewski Inicjał w błyskawicy (2013) PREMIERA, Cezary Duchnowski Sadhana (2013) PREMIERA, Aleksander Kościów Lithaniae (2013) PREMIERA, Toru Takemitsu (Japonia) Paths (1994)

Wykonawcy: Zespół perkusyjny pod kier. Leszka Lorenta, Cezary Duchnowski – media elektroniczne, Łucja Szablewska – sopran, Tomasz Woźniak – trąbka, Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej pod kier. Jana Bernada , Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Szymon Bywalec – dyrygent, Beata Chwedorzewska – reżyseria

Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
22:30 Fabatka (Węgry) – czas tańca

17 maja (piątek)

Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1

19:00 Twisting In Space – koncert PREMIERA
Wykonawcy: Glenn Branca Ensemble (USA) – Reg Bloor, Eric Hubel, Steve Cohen, Ben Miller, Roger Oldtown – gitary, Greg McMullen – gitara basowa, Libby Fab – perkusja, Glenn Branca – dyrygent

21:00 I hit you – bitwa na hity – koncert-happening PREMIERA
Wykonawcy: zespół Jukebox (Francja) – Fabrizio Rat – instr. klawiszowe, Louis Laurain – trąbka, Fidel Fourneyron – puzon, Ronan Courty – kontrabas, Julien Loutelier – perkusja
kontra
zespół Mitch & Mitch (Polska): Mitch – gitara, instr. klawiszowe, harmonijka, głos; Mitch – gitara basowa, głos; Serious Mitch – perkusjonalia, gitara, melodika, instr. klawiszowe, głos, urok osobisty; Mr. Bitch – perkusja, gitara, perkusjonalia, sampler, parszywy głos; James Boned Mitch – perkusja i perkusjonalia, sampler, mikro-głos; Crackin' Mitch – wibrafon, Mitch the Kid – trąbka, Mad Mitch – saksofon, Spiral Mitch – puzon

Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
22:30 Czarne Lwy z Przedmieścia (Polska) – czas tańca

18 maja (sobota)

Wirydarz O.O. Dominikanów, ul. Złota 9

18:00 Fortepiany uporczywie śpiewające – koncert
Simeon ten Holt (Holandia) Canto ostinato (1976) – Wykonawcy: Andrzej Dutkiewicz, Szabolcs Esztényi (Węgry), Iwona Mironiuk, Kyeong-Yeon Seo (Korea) – fortepiany

Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1

20:30 The Music Of Frank Zappa & more featuring Four Zappa-Band Legends – koncert

Wykonawcy: zespół Project/Object (USA) – Ike Willis – gitara, wokal; Ray White – gitara, wokal; Tom Fowler – gitara basowa, Ed Mann – perkusja, Andre´ Cholmondeley – gitara, wokal; Kendall Scott –instr. klawiszowe, Ryan Berg – perkusja

Klub Festiwalowy – Hades Szeroka, ul. Grodzka 21

22:00 Benefis Jana Gacy z okazji 80 urodzin: Mistrz i uczniowie

PREZENTACJE/AKCJE

15-18 maja, godz.11:00-18:00 / Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3

Ceremonie dźwięku – słuchowiska, kompozycje muzyki konkretnej i elektronicznej
15 maja – Eugeniusz Rudnik (Polska) – wybór utworów
16 maja – Jean-Claude Éloy (Francja) – wybór utworów
17 maja – Åke Parmerud (Szwecja) – wybór utworów
18 maja – Jarosław Kapuściński (Polska/USA) – wybór utworów

Targ dźwięków – Dźwięk-Bud (Polska) – akcje muzyczne o nieoczekiwanej porze

17 maja / Targ przy ul. Ruskiej
18 maja / Targ przy ul. Wileńskiej

Godzina transmisji internetowych zostanie podana w dniach akcji na stronie Festiwalu KODY.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

październik 2017
P W Ś C Pt S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
CGK - aplikacja mobilna