Festiwale

U dominikanów trwa Wielkopostne Śpiewanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2010, 11:56

Dominikanie zapraszają na niedzielę (14.03) na czwarty koncert w ramach tegorocznego wydania festiwalu Wielkopostne Śpiewanie.

Wystąpi Kameralny Chór "Kantorei Sankt Barbara” z Krakowa. To jedna z najlepszych polskich grup wokalnych. Krakowianie specjalizują się w wykonawstwie chóralnej muzyki a cappella i dzieł wokalno-instrumentalnych baroku.

Zespół uczestniczył w prestiżowych projektach międzynarodowych, m.in. tourneé pod hasłem "Polska i Niemcy – Razem w sercu Europy” po Polsce (Festiwal Kraków2000) i Niemczech (Hanower, EXPO 2000) z "Te Deum” Krzysztofa Pendereckiego i tournée z The Jerusalem Baroque Orchestra po Izraelu w ramach Roku Polsko-Izraelskiego 2008/2009.

Chórzyści regularnie biorą udział w wielkich projektach symfonicznych Europejskiej Akademii Chóralnej w Moguncji, z którą występowali w najważniejszych salach koncertowych Europy, m.in. w wiedeńskim Konzerthaus czy Filharmonii Berlińskiej pod batutą tak znakomitych dyrygentów jak V. Ashkenazy, M. Gielen, J. Cayers, S. Cambreling, G. Albrecht, J. Daus, E. Krivine, K. Penderecki i P. Domingo.

Chór brał udział w prawykonaniach kantaty "So wie ein Baum” Thomasa Pehlkena pod dyrekcją kompozytora (2002), a także VIII Symfonii Krzysztofa Pendereckiego pod jego batutą (2005).

Zespół uczestniczył w wielu krajowych konkursach chóralnych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Ma na koncie m.in. I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Caecilianum 2005, Nagrodę Prezydenta Miasta Warszawy (2005) i I Nagrodę na I Festiwalu Chóralnym Cantate Domino (Kraków 2006).

Bardzo interesujący jest program niedzielnego występu grupy. Są w nim m.in. Juan Gines Perez – O, Crux!, Michael Praetorius – Preis sei Gott, Melchor Robledo – Domine Jesu Christe, Mikołaj Gomółka – Psalm 32 Szczęśliwy komu grzechy odpuszczono, Johann Sebastian Bach – Motet O, Jesu Christ, meins Lebens Licht BWV 118, Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Motet Herr nun lässest du deinen Diener, Anton Bruckner – Christus factus est, Feliks Nowowiejski – Parce Domine, Charles Villiers Stanford – Justorum animae i Ferran Sors – O, Crux!.

Koncert zostanie poprzedzony wielkopostnym rozważaniem prowadzonym przez o. Grzegorza Kluza OP.

Czas: niedziela o 15. Miejsce: bazylika oo. Dominikanów, Lublin, ul. Złota 9.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna