Festiwale

Uzbecki Ajschylos, polski Sznur

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2009, 07:47

W środę (30.09) w Lublinie rozpoczyna się XIV Międzynarodowy Festiwal "Konfrontacje Teatralne”. Potrwa do soboty (3.10).

Pierwszego dnia tegorocznej edycji festiwalu zostaną zaprezentowane cztery przedstawienia i film. Od seansu w Nove Kino Apollo zacznie się festiwalowa środa. O 14 wystartuje projekcja "Ładunku 200” Aleksieja Bałabanowa.

Bilety – po 5 zł – do nabycia w kasie kina.

Na pierwszy spektakl organizatorzy zapraszają na godz. 16 do Sali Nowej Centrum Kultury. Lubelski Teatr Maat Projekt zagra work in progress "Idiota albo Trans (prezentacje)”. To 30-minutowa część przedsięwzięcia o roboczej nazwie "Dostojewski”.

Następnie festiwalowa akcja przeniesie się do Chatki Żaka. Najpierw, o 17, w tamtejszym Art Studiu Teatr Ilkhom z Taszkientu w Uzbekistanie wystawi "Oresteję” Ajschylosa. Antyczna tragedia zostanie wsparta multimediami i rock'n'rollowym chórem.

Na godz. 20 w sali widowiskowej Chatki Żaka zaplanowano oficjalną inaugurację 14. edycji festiwalu połączoną z występem Teatru Piosenki. Wrocławska trupa zaprezentuje spektakl "Leningrad”, w którym w polskich przekładach zabrzmią piosenki Siergieja "Sznura” Sznurowa.

Ostatnim środowym przedstawieniem będzie "Brygada szlifierza Karhana” Teatru Nowego z Łodzi. Ten flirt z socrealizmem zacznie się o 22.30. Miejsce: Warsztaty Kultury.

Bilety na spektakle – po 40/30 zł – do kupienia w kasie CK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna