Festiwale

W sobotę startuje Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2008, 11:41

Kazimierz Dolny, Janowiec. Podczas festiwalu zobaczymu m.in. premierowe pokazy najnowszego filmu Łukasza Barczyka.

Będzie również debiutancka fabuła Jaimego Marquesa Olarreagi, ostatniego obrazu Roberta Altmana i trzeciej odsłony trylogii Carlosa Saury o współczesnej muzyce miejskiej.

Do tego huczne otwarcie przeglądu filmów z Januszem Gajosem i koncertowe wprowadzenie do cyklu projekcji pod hasłem "Muzyka, moja miłość”. To najmocniejsze pozycje pierwszego festiwalowego weekendu.

Festiwal "Dwa Brzegi” to przede wszystkim impreza filmowa. Dla widzów przygotowano aż sześć miejsc, w których będą mogli oglądać filmy. W Kazimierzu za kina posłużą duży i mały namiot przy ul. Nadwiślańskiej, Mały Rynek i zamek. W Janowcu - zamek i Gminny Ośrodek Kultury. Najwięcej atrakcyjnych projekcji i premier będzie w dużym namiocie, który nazwano Kino Pod Srebrną Gwiazdą.

Tu w sobotę o godz. 16.30 nastąpi uroczyste otwarcie ośmiodniowej imprezy. Po części oficjalnej zaprezentowany zostanie premierowo film "Nieruchomy poruszyciel” w reżyserii Łukasza Barczyka z Janem Fryczem w głównej roli.

Na niedzielę na godz. 15.15 zaplanowano oficjalne otwarcie przeglądu filmów z Januszem Gajosem. Najpierw zobaczymy sławnego aktora na żywo, a potem w obrazie "Tam i z powrotem” w reżyserii Wojciecha Wójcika.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się retrospektywa Gusa van Santa. W ramach cyklu "Buntownik nieokiełznany” najpierw, w sobotę o 11, pokazany zostanie w Kinie Pod Srebrną Gwiazdą film "Za wszelką cenę”. Potem będą m.in. takie obrazy autora kina niezależnego jak "Drugstore Cowboy”, "Słoń” i "Moje własne Idaho”.

W niedzielę w dużym namiocie będą premierowe pokazy dwóch zagranicznych fabuł. O 17.40 ruszy projekcja "Złodziei” w reżyserii Jaimego Marquesa Olarreagi, a o 19.45 zacznie się seans z "Ostatnią audycją”, ostatnim filmem Roberta Altmana.

Plenerowe kino na Małym Rynku będzie startowało o godz. 21. Na godz. 22 wyznaczono początek pokazów pod hasłem "Muzyka, moja miłość” w ruinach kazimierskiego zamku. Jako pierwszy zaprezentowany zostanie obraz Carlosa Saury "Fados” (polska premiera!). To w niedzielę. W sobotę o 21 odbędzie koncertowe wprowadzenie do filmu w wykonaniu najwybitniejszego pieśniarza fado, Carlosa do Carmo.

Film i muzyka zagości także na zamku w Janowcu. W niedzielę o 21.30 zdarzy się tu niezwykła projekcja nagrodzonej Oscarem animacji "Piotruś i wilk” z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo przez grupę filharmoniczną Summer Septet.

Granie na żywo będzie także w Domu Architekta. Na spektakle organizatorzy zapraszają do hotelu "Król Kazimierz” i do kościoła św. Anny. Spotkania będą w specjalnych namiotach przy ul. Nadwiślańskiej.

W sobotę o 15 w sąsiedztwie namiotów kinowych zostanie otwarty polowy salon Empiku. Tego dnia z publicznością spotkają się w nim Elżbieta Dzikowska, podróżniczka, pisarka i krytyk sztuki, Dmitrij Strelnikoff, autor powieści "Ruski miesiąc”, i Tomasz Piątek, autor książki "Pałac Ostrogskich”. Niedzielne popołudnie upłynie tu z Marcinem Giżyckim i Michałem Merczyńskim, Januszem Gajosem oraz z twórcami filmu "Piotruś i wilk”.

Sprzedaż biletów na projekcje filmowe rozpocznie się w piątek o godz. 9 w kasach w Zespole Szkół im. J. Koszczyca-Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9.
Dokładny program festiwalu na stronie internetowej www.dwabrzegi.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna