Festiwale

W Tekturze: Festiwal Sztuk Żenujących

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2010, 15:59

Festiwal Sztuk Żenujących, czyli interdyscyplinarna impreza dla ludzi z dużym poczuciem humoru, odbędzie się w sobotę (4.09) w Tekturze.

Niekwestionowaną, jak podkreślają organizatorzy festiwalu, gwiazdą festiwalu będzie zespół KFAH, którego nazwa w pełnym brzmieniu to Krasnojarska Fabryka Artykułów Higienicznych. Skład grupy, wedle jej profilu na MySpace, to ROZPIERDZIELATORSKI BACA!!! (perkusja, grzebień, wokal), DYNAMOGAWEŁ!!! (gitara, harmonijka, wokal) i UUUEEEEEUUEEE FILIP!!! (bas, flety, wokal, no i panino, jak się znajdzie) plus różniste fluktuacje.

Pod internetowym adresem www.myspace.com/kfah można też przeczytać deklarację formacji, że brzmi ona jak Kosmos. Wykur***tość. Pełnia życia. Liż łososie, i posłuchać kilku jej utworów. Tak naprawdę brzmią one jak wygłupy. Słowa żenują trywialną problematyką i wulgarnością spod budki z piwem. Muzyka żenuje hałaśliwością i chaotycznością.

Ta słowno-muzyczna groteskowa kakofonia jest w sprzeczności z pewnymi normami estetycznymi i społecznymi oraz – co najciekawsze – sprawia wrażenie porywania się na coś, czemu twórcy i wykonawcy nie są w stanie podołać. Przypomina w tym niektóre wystąpienia awangardowej grupy artystycznej Łódź Kaliska, przeprowadzane w latach 80. zgodnie z jej manifestem "Sztuka żenująca”.

Być może młodzi lublinianie, tak jak kiedyś łodzianie, poprzez swe żenujące działania z czymś lub z kimś walczą (trudno podejrzewać absolwentów Zamoya o brak inteligencji i ośmieszanie się dla ośmieszania). Nagrania audio nie dają jednoznacznej odpowiedzi, o co im chodzi. Warto zatem zobaczyć ich na scenie.

W programie Festiwalu Sztuk Żenujących są też koncerty ekip Ja i Gawełłł ("formacja utworzona w Zamoyu na potrzeby zebrania 4 złotych, kawałka zapiekanki i kartki z niemiłą prośbą o ciszę”) i El Drevni Kocur ("zespół tajemniczy, dziwny, zaskakujący; zagrają dla Was na przeróżnych instrumentach, jakie im tylko uda się znaleźć”).

To nie wszystko. Zaplanowano również pokaz filmowy studia SYF, gry i konkursy z nagrodami oraz afterparty, które nakręci duet syntezatorowy Die Zukunft Und Der Stil. Jak twierdzą organizatorzy, Die Zukunft (Przyszłość) reprezentuje w nim Olek, a Der Stil (Styl) – Kuba.

Początek festiwalu o godz. 20.

Adres: Lublin, ul. Wieniawska 15A.

Wstęp za 4,99 zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna