Festiwale

W Trybunale Koronnym: Magdalena Lisak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lipca 2010, 18:07

Magdalena Lisak wystąpi w niedzielę (18.07) w Lublinie w piątym koncercie z cyklu "Wieczory Chopinowskie na Lubelskiej Starówce”.

Cykl został zorganizowany przez Dział Programów Strategicznych Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie w związku z Rokiem Fryderyka Chopina. Koncerty odbywają się co niedzielę w Trybunale Koronnym.

Do tej pory w ramach "Wieczorów Chopinowskich na Lubelskiej Starówce” wystąpili Sebastian Kozub – wiolonczela, Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian i Tomasz Ritter – fortepian, Eugene Indjič – fortepian, Alberto Nose – fortepian oraz Elżbieta Karaś-Krasztel – fortepian i Kwartet Prima Vista.

Wykonawczyni najbliższego koncertu Magdalena Lisak to znakomita pianistka z Katowic. W 1994 ukończyła z wyróżnieniem tamtejszą Akademię Muzyczną, na której studiowała w klasie Andrzeja Jasińskiego (nauczyciela Krystiana Zimermana, Beaty Bilińskiej i Krzysztofa Jabłońskiego). Obecnie jest na tej uczelni adiunktem w Katedrze Fortepianu.

Lisak jest specjalistką od Chopina. Zdobyta na XIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1995 VI nagroda otworzyła artystce drzwi do prestiżowych sal koncertowych świata. Bardzo często wykonuje w nich utwory naszego najwybitniejszego kompozytora.

W Trybunale Koronnym w Lublinie zagra m.in. Poloneza A-dur op. 40 nr 1 i Poloneza c-moll op. 40 nr 2, Walca Es-dur op. 18 i Walca cis-moll op. 64 nr 2, Etiudę E-dur op. 10 nr 3 i Etiudę cis-moll op. 10 nr 4 oraz Mazurka gis-moll op. 33 nr 1 i Mazurka h-moll op. 33 nr 4.

Początek o godz. 19.

Adres: Rynek 1.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna