Festiwale

Weekendowy rozkład jazdy na Lubelskie Dni Kultury Studenckiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2008, 11:59

Wielkie grillowanie w rytmie disco polo oraz występy K.A.S.Y. i Big Cyca na Feliniadzie, koncert Macieja Maleńczuka i kabareton na Kozienaliach,

megakoncert z udziałem Comy i Heya oraz Dni Sportu z PZU na Juwenaliach - to największe atrakcje tego studenckiego weekendu.

Nie sposób zaliczyć wszystkich hitów przygotowanych przez studentów UMCS, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej. Ale i tak można złapać więcej pozytywnych wrażeń niż w poprzednich latach. Programy zostały tak skoordynowane, że miłośnicy poszczególnych odmian muzyki czy innych rozrywek nie będą targani trudnymi wyborami.

Fani rocka zaczynają swoją weekendową wędrówkę w piątek na terenach zielonych PL przy ulicy Nadbystrzyckiej. O godz. 16.30 wystartuje tam wielki koncert. Najpierw wystąpi laureat Przeglądu Kapel Studenckich. Potem zagrają dwie popularne lubelskie kapele - Hangover i Qube. Na koniec będą oczywiście gwiazdy - Coma i Hey.

Lżejsze i bardziej wysmakowane granie okołorockowe będzie w sobotę w muszli w Ogrodzie Saskim. Tu w ramach Kozienialiów od godz. 20 wystąpią Maciej Maleńczuk and His Pocket Band oraz Voo Voo. Szczególnie ciekawie zapowiada się koncert pierwszej grupy. Liderowi towarzyszą w niej zakręcony trębacz Antoni "Ziut” Gralak i wszechstronny perkusista Jakub Leonard Rutkowski.

W niedzielę rockowo będzie na Feliniadzie. Na rozgrzewkę zagrają młodzi gniewni Deceivers i Radio Bagdad. Potem trochę popowego luzu wprowadzi K.A.S.A., który wykona m.in. nową, fajną piosenkę "Piękniejsza”. Finał będzie ostry i bardzo dowcipny, bo zagra Big Cyc. Zabrzmią kawałki z wydanego w prima aprilis longplaya "Szambo i perfumeria”. W piosence "Homotubisie” gościnnie zaśpiewał Krzysztof Kasowski. Być może w Lublinie kielczanin dołączy do wesołków z Wybrzeża i usłyszymy ten duet na żywo.

Dzień wcześniej na Felinie powinni zameldować się zwolennicy klimatów biesiadnych. O 17.30 wystartuje tu impreza "Grillowanie z disco w polu”. Będzie można rozstawić swój sprzęt do pieczenia albo korzystać ze stoisk. I bawić się przy muzyce zespołów Cliver, D-Bomb i Akcent oraz piosenkach Etny, okrzyczanej królową disco polo.

Taneczne klimaty oferują też Kozienalia. Na piątek na godz. 19 zaplanowano w muszli imprezę w brazylijskim stylu "Brasilando Open'er”. W programie: koncert Sambasim, pokazy Capoeira Unicar Polska, występy grupy tańca Axe Bahia, koncert Joao Nascimento e Banda, lekcja samby, set DJ-a Eda Szynszyla.

Kozienalia zawsze stały kabaretami i to się nie zmieni. Kabareton odbędzie się w muszli w niedzielę o 19. Wystąpią Smile, Noł Nejm i Formacja Chatelet.
Juwenalia z kolei umacniają swoją markę najbardziej usportowionych igrców. Będą zawody w siłowaniu na rękę i sztafeta inżynierska (piątek, godz. 14, campus PL) oraz Dni Sportu z PZU (sobota i niedziela, godz. 10, obiekty sportowe PL).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna