Festiwale

Wielokulturowa Impreza Plenerowa w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2010, 11:28

Kulturę Czeczenów, Azerów i Kubańczyków będzie można poznać w niedzielę (13.06) w Lublinie podczas obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

Ideą Światowego Dnia Uchodźcy jest lepsze wzajemne poznanie i integracja gospodarzy i imigrantów. To dla nas okazja do uświadomienia sobie, kim są uchodźcy i dlaczego powinniśmy im pomagać, dowiedzenia się, dlaczego przyjeżdżają do naszego kraju i szukają tutaj ochrony, oraz przypomnienia sobie, że sami też bywaliśmy uchodźcami.

90 proc. uchodźców, którzy przybywają do Polski, to obywatele Federacji Rosyjskiej, narodowości przede wszystkim czeczeńskiej, oraz reprezentanci innych byłych republik Związku Radzieckiego, a także przybysze z państw socjalistycznych, np. Kuby i Białorusi.

Na lubelskich obchodach Światowego Dnia Uchodźcy, czyli Wielokulturowej Imprezie Plenerowej, organizowanej przez Centrum Wolontariatu w Lublinie przy współpracy z archidiecezjalnym Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie, zaprezentują się w tym roku Kubańczycy, Czeczeni i Azerowie.

Zaplanowano występy muzyczne i taneczne, projekcje filmów poświęconych cudzoziemcom mieszającym na Lubelszczyźnie, spotkania oraz gry i zabawy dla dzieci. Będą również stoiska z kuchnią świata.

W programie m.in. koncert Kubańczyka Daiddela Borgesa z zespołem, występ grupy Gwiazdy Czeczenii i pokaz tańca azerskiego.

Miejsce: plac Po Farze.

Początek o godz. 16.

Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna