Festiwale

XI Nałęczowski Festiwal Tańca i Noc Świętojańska

Dodano: 14 czerwca 2017, 12:14
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Już w najbliższy weekend w Nałęczowie zorganizowana zostanie XI edycja Festiwalu Tańca połączona z uroczystymi obchodami Nocy Świętojańskiej. W dniach 16-18 czerwca Nałęczów wypełni się tańcem.

Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się w piątek, 16 czerwca o godz. 16 na scenie przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie. Na ten dzień zaplanowano barwny korowód uczestników Festiwalu oraz przegląd zgłoszonych zespołów. Drugiego dnia wydarzenia, w sobotę, przegląd rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa do godz. 14. Ogłoszenie zwycięzców Festiwalu oraz uroczysta Gala Taneczna Laureatów będą miały miejsce w niedzielę o godz. 15.

Festiwal Tańca połączony będzie z obchodami Nałęczowskiej Nocy Świętojańskiej, która odbywać się bęzie w sobotę, 17 czerwca w godz. 10-22.30 w tamtejszym Parku Zdrojowym. Na przybyłych czeka szereg atrakcji w postaci koncertów, warsztatów, gier, zabaw i konkursów dla dzieci. O godz. 20 zorganizowana zostanie  Arabska Noc, czyli pokaz tańca orientalnego. O 21.40 będzie miał miejsce Recital Anety i Marcina Dąbskich. Finał imprezy odbędzie się o godz. 22.30. Wówczas zorganizowane zostanie wyjątkowe widowisko laserowe na ekranie wodnym.

W trakcie trwania Festiwalu będą odbywać się warsztaty taneczne, zarówno dla starszych, jak i dzieci i młodzieży. Warsztaty poprowadzą: "jazz i modern jazz" – Anna Budnicka; "hip-hop, dancehall" – Błażej "Bzyga" Górski; "taniec współczesny i improwizacja" – Paweł Żołądek.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna