Festiwale

XVII Majówka z Panem Prusem w Nałęczowie

Dodano: 25 maja 2017, 16:37
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie zaprasza na kolejną, 17. już edycję Majówki z Panem Prusem. Wystawy, konkursy, warsztaty i koncerty, to tylko niektóre z ciekawych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Wspólne Świętowanie odbędzie się w dniach 27-28 maja.

Jednym z punktów Festiwalu będzie zwiedzanie Muzeum Bolesława Prusa oraz wystawy czasowej z okazji 55-lecia istnienia placówki. Odwiedzić Muzeum będzie można w sobotę i niedzielę w godz. 10-18.

Pierwszego dnia imprezy o godz. 15 w Ochronce im. A. Żeromskiego będą miały miejsce Spotkania w Salonie Artystyczno-Literackim. Wieczorem świętowanie przeniesie się pod pomnik Prusa obok Pałacu Małachowskich, gdzie o godz. 18 będzie miało miejsce złożenie kwiatów. Na 19.30 zaplanowano wieczorny spacer po Nałęczowie.

Wydarzenia drugiego dnia imprezy odbywać się będą na placu przed Nałęczowskim Śordkiem Kultury. O godz. 10 rozpoczną się rozgrywki szachowe. Organizowany będzie również kiermasz prac Klubu Rękodzieła "Ziemianka", interesujące warsztaty i animacje, koncerty, pokazy. Warto przybyć na wydarzenie w stroju z epoki i zaprezentować się podczas pokazu mody majówkowej (o godz. 14). Najciekawsze kreacje zostaną nagrodzone w konkursach na strój oraz kapelusz.

Dodatkową niedzielną atrakcją będą koncert zespołu "Dęciaki" z Krasnegostawu oraz nauka kardyla pod okiem nałęczowskich szkół. Te wydarzenia będą miały miejsce w godz. 12-17 na placu przy Palmiarni i Pijalni Czekolady "Wedel".

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna