Festiwale

Zabawki Pana Boga w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2011, 17:24

12 lutego zobaczymy w Lublinie spektakl Teatru Muzycznego Roma z Joanną Trzepiecińską i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych.

Poetka to Agnieszka Osiecka w tej roli Joanna Trzepiecińska. Pisarz to Marek Hłasko, a wciela się w niego Przemysław Sadowski. Ten trzeci zaś – Krzysztof Komeda – powraca we wspomnieniach i wypełnia je ogromem talentu i prostotą człowieczeństwa. Genialny i skromny. Wielki i cichy, małomówny.

Osiecka i Hłasko korespondują intensywnie od wielu lat. Ona, głównie z Polski, chociaż spotykają się przelotnie w Kalifornii. Jego nosi już po całym świecie – tęskni, jednak nie wraca, buntuje się, ale żałuje oddalenia.

Padają w "Zabawkach Pana Boga” słowa ważne, a łączy je muzyka Komedy i piosenki Osieckiej. Usłyszymy m.in. "Nim wstanie dzień”, "Ja nie chcę spać”, jak również późniejsze utwory dojrzałej już poetki z muzyką Jerzego Satanowskiego i Seweryna Krajewskiego.

"Zabawki Pana Boga” to poetycki zapis stanu świadomości całego polskiego pokolenia, które – doskonale wiedząc, jak bardzo jest niepowtarzalne – nawet nie przeczuwało, jakie okaże się ważne.

Kiedy: sobota, 12 luty, godz. 19.00
Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5 Lublin
Bilety: 30 zł (ulgowe) i 40 zł (normalne) do nabycia w kasie Centrum Kultury na ul.Narutowicza 32 oraz na godzinę przed spektaklem w Warsztatach Kultury  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna