Imprezy

10 marca - Dzień Solidarności z Tybetem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2011, 11:03

Wschodni SAMBAstion  (kultura.lublin.eu)
Wschodni SAMBAstion (kultura.lublin.eu)

10 marca osoby wspierające Tybet na całym świecie organizują akcje przeciwko chińskiej okupacji w Tybecie. W tym roku przypada 52. rocznica Tybetańskiego Powstania Narodowego.

W czwartek , 10 marca, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura oraz Wschodni SAMBAstion zaprasza na szereg wydarzeń w Lublinie:

15.00 – Happening (pod Ratuszem, pl. Łokietka) + występ Wschodniego SAMBAstionu

Tektura (ul. Wieniawska):
17.00 - Film "Bez zmrużenia oka (The Unwinking gaze), UK 2008, czas: 70 min., Reż: Joshua Dugdale.

Jeden z najważniejszych dokumentów o współczesnej historii Tybetu. Kulisy negocjacji tybetańsko-chińskich w obecnych realiach jedynej szansy na pokojowe rozwiązanie zadawnionego konfliktu, który kosztował życie miliona dwustu tysięcy Tybetańczyków.

18.00 – Wernisaż wystawy "Harmonia życia" fotoreportera Marcina Sudera. Autor zaprezentuje cykl zdjęć powstały w obozie uchodźców birmańskich na granicy tajsko-birmańskiej.

18.30 - Prezentacja slajdów na temat powstania w Tybecie oraz poprzednich akcji solidarnościowych.

19.00 - Pokaz mandali.

Tegoroczne demonstracje poświęcone są obronie języka tybetańskiego, którego przetrwanie zagrożone jest działaniami chińskich władz. Organizatorzy zachęcają do przesyłania zdjęć z hasłami w języku tybetańskim na specjalnie utworzoną stronę: facebook.com. Informacje i materiały dla osób, które chcą wziąć udział w kampanii znajdują się na stronie www.ratujTybet.org.

Akcje związane w obronie języka tybetańskiego 10 marca odbędą się m.in. w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Gdańsku przez Konsulatem ChRL, Zawierciu i Poznaniu.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna