Imprezy

Bal w stylu bałkańskim w Czarnej Owcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2013, 12:20

W piątek, 26.04, w klubie Czarny Tulipan (ul. Grodzka 1) kolejna odsłona cyklu imprez „3 po 3”. Tym razem pobawimy się na Bałkańskim Balu. Gospodarzem wieczoru będzie DJ Ya-Neck, a jego gościem – DJ Binghi z Kijowa, którzy zabiorą nas w świat muzyki półwyspu bałkańskiego, a także dźwięków huculskich, cygańskich i ukraińskich.


DJ Binghi jest ukraińskim pionierem nurtu „world beat”, w którym łączy tradycyjną etniczną muzykę z elektroniką. Style, które miksuje to barwne i oryginalne mieszanki brzmień ukraińskich, huculskich, klezmerskich i bałkańskich jak np. hutsul dub i gypsy rave oraz południowo-amerykańskich: mexican cumbia, angolan techno, aboriginal drum-n-bass. Na koncie ma kilkaset występów, zarówno solowych jak i w kooperacji z huculskim sound systemem Banda Arkan. Występował m.in. w Polsce, na Ukrainie, we Włoszech, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak Gogol Bordello, Juno Reactor, Haydamaky, Kozak System i innymi.

DJ Ya-Neck Muzykę z płyt miksuje od 1999 r. Na swoim koncie ma występy krajowe i zagraniczne, m. in. w Brazylii, USA, Wielkiej Brytanii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie. Szczególne miejsce w jego setach zajmuje szeroko pojęta muzyka bałkańska, klezmerska i cygańska. Dzięki licznym podróżom zgromadził kolekcję płyt, którą prezentuje na wybranych imprezach muzycznych. Od 10 lat współpracuje z Radiem Centrum w Lublinie, gdzie co tydzień prowadzi autorską audycję muzyczną „Polifonia”.
Początek imprezy o godz. 21. Wstęp – 10zł. (kp)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna