Imprezy

Dni Puław i Festiwal Artywacje: koncerty, warsztaty, wystawy (program)

Dodano: 20 maja 2015, 12:33
Autor: Kmo.

Dni Puław i Festiwal Artywacje
Dni Puław i Festiwal Artywacje

Trzy dni pełne kulturalnych zdarzeń, począwszy od aktywności dla dzieci i młodzieży, wystaw dla rodzin skończywszy na widowiskach i koncertach dla każdego. Od 28 do 30 maja odbywać się będą Dni Puław i Festiwal Artywacje.

Czwartek (28 maja)

Godz. 17, plac Chopina. Klinika Lalek z widowiskiem „Cyrk bez przemocy”. Spektakl, w którym w zaskakujący sposób łączą się i przenikają elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej.

Godz. 19, Dom Chemika, sala widowiskowa. Wystąpi Fair Play Crew ze spektaklem „Amatorologia”. To komedia taneczna przygotowana przez tancerzy związanych z TVN, w krzywym zwierciadle ukazująca jeden dzień z życia współczesnego człowieka.

Piątek (29 maja)

Godz. 19, Dom Chemika, sala widowiskowa. Widowisko akrobatyczne Mira-Art. Profesjonalny zespół artystów i twórców, którzy, poszukując z pasją nowych środków wyrazu artystycznego, połączyli balet z powietrzną akrobatyką, muzyką, kostiumem i światłem, tworząc nad głowami publiczności taneczne widowiska i spektakle aerial z gatunku fantasy.

Sobota (30 maja) – Marina Puławy

Godz. 18.30, Chonabibe – lubelski zespół muzyczny wykonujący alternatywny hip-hopz wpływami reggae, soulu i muzyki elektronicznej.

Godz. 20, Raz Dwa Trzy, koncert z okazji 25-lecia istnienia zespołu.

Godz. 21.30, pokaz Multivisual. Widowisko łączące w sobie pokazy alternatywnej sztuki cyrku współczesnego z pokazami przy użyciu najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych.

Warsztaty

* Malowanie piaskiem z Galitsyna Art School. 28 maja, godz. 15-17 (dzieci 12-15 lat) oraz godz. 17.30-19.30 (powyżej 15 lat).

* Życie w tkaninie – warsztaty lalkarskie. Wprowadzenie w techniki animacji lalki teatralnej. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-13 lat. 28 maja, godz. 15-17.15, 29 maja, godz. 15-17.15

* Warsztaty taneczne z Fair Play Crew. Grupa to nie tylko tancerze i choreografowie, ale też producenci spektakli teatralnych i musicali. 29 maja, godz. 17.30, Dom Chemika, sala Studia Tańca POKUS.

* Warsztaty taneczne z Lipskeem. To pochodzący z Gdańska tancerz streetdance, specjalizuje się w poppingu, w szczególności zaś w tuttingu. 29 maja, godz. 15.30, POK „Dom Chemika”, 30 maja, godz. 17, Marina Puławy

* Fotografia plenerowa – Sylwester Doraczyński. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy szukają nowych możliwości i chcą odkryć pokłady własnej kreatywności w fotografii. 30    maja, godz. 14, Marina Puławy.

Zgłoszenia do udziału w bezpłatnych warsztatach drogą e-mailową na adres: artywacje@um.pulawy.pl

Wystawy – Dom Chemika

* Poczuj sztukę – sensoryczna wystawa z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, inspirowana kulturą ludową Lasowiaków. Celem ekspozycji jest doświadczanie sztuki poprzez inne zmysły niż wzrok. Zwiedzający mają możliwość rozpoznawania kształtów i odbierania różnych bodźców zewnętrznych z zamkniętymi oczami. Będą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na dotyk, słuch i węch.

* Fenomeny dźwięku – interaktywna ekspozycja Imagineering Team, łącząca zabawę z edukacją. To nietypowa instalacja przystosowana nie tylko do oglądania, ale także do eksperymentowania. Składa się z 25 interaktywnych eksponatów. Zwiedzający będą mogli poznać historię muzyki rozrywkowej ubiegłego wieku oraz przekonać się, jak powstaje dźwięk, od czego zależy jego wysokość, w jaki sposób następuje transmisja i jego przetwarzanie w uchu – począwszy od fali dźwiękowej aż do impulsu elektrycznego w mózgu.

* S.Z.T.U.K.A – wystawa z Wydawnictwa Dwie Siostry. Jest to jedyna w swoim rodzaju pomysłowa, przestrzenna instalacja, składająca się z kubików, do których można zaglądać. Wnętrze kubików kryje niesamowity miniaturowy teatr światła i cienia!

Kasia
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kasia
Kasia (28 maja 2015 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:angry: Nie zgodze sie koncerty np. dla młodych więc nie wiem o co narzekać Puławy nie schodzą na psy ja np. chętnie korzystam

Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taa... zwłaszcza te warsztaty taneczne dla starych... :) Najważniejsze to skrytykować, do tego nie trzeba nawet tekstu czytać :)
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bieda. Puławy schodzą na psy. Co roku coraz gorzej wszystko dla starych dla młodych nic. Nic dziwnego że młodzi ludzie z tego miasta wyjeżdżają jak nawet nie potrafią zorganizować jakiejś porządnej imprezy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna