Imprezy

Dom Kultury zamiast Czekolady

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2012, 13:06

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Imprezy klubowe, koncerty życzeń, jam sessions, dansingi, wystawy. To tylko niektóre atrakcje, które szykuje klub Dom Kultury przy Krakowskim Przedmieściu 19, nowe miejsce na mapie lubelskiej rozrywki. Pierwsza impreza już w sobotę, 5.05.

Dom Kultury zajął miejsce klubu Czekolada. – Lokalizacja to jedyna rzecz, która łączy te miejsca. Wnętrza zostały całkowicie zmienione, pojawiła się jedna sala muzyczna ze sceną i 4 bary. Wystrój nawiązuje do muzyki i kina – mówi Piotr Tyczyński, manager klubu. – Galerię stworzyła kolekcja plakatów Polskiej Szkoły Plakatu. Klatkę schodową oddamy w ręce naszych gości, chcemy żeby ozdobili ją naklejkami, zdjęciami i innymi formami ekspresji twórczej. W ciągu tygodnia będzie funkcjonowała niewielka część klubu w formie pubu z ogródkiem – dodaje.

Dom Kultury ma być miejscem innym niż wszystkie. – Nie będziemy grać tego, co wszyscy. Będziemy łączyć muzykę, która powstała kilkadziesiąt lat temu i przetrwała próbę czasu z nowymi niszowymi brzmieniami – zapewniają organizatorzy. – Na wszystkie imprezy wpuszczamy osoby od 21 lat.

Muzyczny tydzień w Domu Kultury zaczyna się w środę i trwa do soboty. Na początek koncert życzeń, który będą prowadzić na zmianę Paweł Typiak, Tomasz Maciuszczak i Łukasz Borkowski, od lat związani z lubelskimi mediami. W środowe wieczory będą grać wszystko, co zamówią goście. Czwartkowe jam sessions to szansa dla młodych muzyków, którzy będą mogli zagrać z doświadczonymi artystami. W miejscu tak eklektycznym jak Domu Kultury nie mogło zabraknąć też prawdziwego dansingu.

To propozycja na piątek. Będzie można potańczyć przy największych przebojach z dawnych lat: The Beatles, Rolling Stones, Michaela Jacksona, Prince’a, Dire Straits, Kapitana Nemo czy Republiki. Za muzycznymi sterami zasiądzie DJ Szela. Gościnnie będą pojawiać się DJ Zibi, rezydent sopockiego SPATIF-u i Panowie z Zimnej, duet z Warszawy grający polską muzykę rozrywkową z płyt winylowych. W soboty w Domu Kultury będzie można usłyszeć rożne gatunki m.in. soul, funk, disco, reggae, nowe brzmienia elektroniczne, indie, hip-hop.

Dom Kultury to także koncerty i wystawy. W maju zagra lubelski zespół Plug&Play, który będzie promować debiutancką płytę „Why so close?”. Przez cały maj będzie można oglądać wystawę fotografii dokumentującą powstanie krytego skateparku 1st floor w Lublinie.

A w sobotę, 5.05 zagrają Jedynak z Club Collab i Jealo z Niewinnych Czarodziejów.
Początek o godz. 22. Wstęp – 10 zł.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna