Imprezy

Europejskie Dni Dziedzictwa: W weekend zwiedzamy muzea

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2010, 10:21

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przez cały wrzesień będą organizowane wystawy i spotkania. Dziś w godz. 9–16 będzie można obejrzeć wystawy: Muzeum Historii Miasta Lublina, Oddziału Literackiego im. Czechowicza, oddziału Martyrologii Pod Zegarem i Dworku Wincentego Pola.

Europejskie Dni Dziedzictwa w woj. lubelskim (program)

Pasjonaci druku powinni wybrać się do Izby Drukarstwa przy ul. Żmigród 1. Z kolei w kościele ewangelicko-augsburskim będą wyświetlane projekcje o ewangelickich przemysłowcach w Lublinie. A w filii biblioteki Łopacińskiego przy ul. Przyjaźni 11a można będzie obejrzeć wystawę o ginących zawodach.

W niedzielę zwiedzanie rozpocznie się już o godzinie 12. Pierwszym punktem na mapie będzie Apteka Muzeum przy ul. Grodzkiej 5a. Tego dnia można też zwiedzić parafię p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Fabrycznej. W parafii zostanie wyświetlony film o historii wsi Bronowice.

Od 13 do 17 września w Archiwum Państwowym (ul. Jezuicka 13) dostępne będą m.in. fotografie, akta, plany dotyczące lotnictwa, gorzelnictwa, browarnictwa w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna