Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

26 marca 2015 r.
7:17
Edytuj ten wpis

Imprezy dziś w Lublinie. "My dzieci z dworca ZOO" w CK

0 0 A A

Wybrane imprezy w Lublinie w czwartek 26 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
KINO

"Mistrz”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, sala kinowa, wstęp wolny
Fascynująca historia spotkania wizjonera (Philip Seymour Hoffman), który głosi, że odkrył zagadkę istnienia i człowieka, który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi.

"Turysta”, godz. 19, Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5), bilety 8/10 zł
Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na narty, by spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka…

"Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów”, godz. 19, Multikino (Al. Spółdzielczości Pracy 36 B), bilety 35/30 zł
Multikino zaprasza na wyjątkowy pokaz wystawy multimedialnej z rosyjskiego Ermitażu. Pokaz będzie można zobaczyć tylko 26 marca w 16 kinach sieci Multikino. "Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów” to niezwykły, trwający 83 mi-nuty, reportaż Margy Kinmonth o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu. W Er-mitażu zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki – od Rembrandta po najsłynniejszych Rosjan, od Michała Anioła po Mati-sse'a. Twórcy filmu zabiorą nas nie tylko w podróż po salach wystawowych, ale zaproszą również do pracowni konserwatorskich, gdzie eksperci opowiedzą o eksponatach i związanych z nimi ludzkich historiach. Kamera dokładnie pokaże detale najciekawszych prac.

TEATR

"My dzieci z dworca ZOO”, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12), sala widowiskowa, bilety 20/30/40 zł
Spektakl "My, dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka zmusza do zastanowienia, ale nie próbuje snuć treści moralizatorskich. Ukazuje bezradność młodych bohaterów wobec systemu, otoczenia, a także wobec samych siebie. "My, dzieci z dworca ZOO” w zamyśle reżysera to spektakl o samotności, o tym , że wszyscy zawiedli. Narkotyki są tu na drugim planie. Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule.

"Seks nocy letniej”, godz. 18, Teatr im. Juliusza Osterwy (ul. Narutowicza 17), bilety 17-42 zł
Spektakl Seks nocy letniej w reżyserii Pawła Aignera to adaptacja filmu Woody'ego Allena o tym samym tytule. Wyobraźmy sobie bohaterów Snu nocy letniej Szekspira po latach. Kiedy już sobie żyją "długo i szczęśliwie”, w związkach zawartych po burzliwej nocy przeżytej w podateńskim lesie, kiedy zaklęcia i eliksiry Puka zwietrzały, opary dusznej woni opadły, a poezja ulotniła się w codziennej rutynie. Po czym przenieśmy te trzy pary w pierwsze lata XX wieku, kiedy to Zygmunt Freud zaczynał swoją pracę nad odczarowaniem miłosnych zaklęć, postęp cywilizacyjny dopiero nabierał rozpędu, a ludziom zdawało się, że lada moment wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, a wszelkie tajemnice przeniknięte.

"Western Improwizowany: W dolinie…”, godz. 19, Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5A), sala widowiskowa, bilety: 10 zł
Serial improwizowany to dla widzów i fanów improwizacji teatralnej, oferta, której w Lublinie jeszcze nie było. Wieczór wiążący publiczność z bohaterami na dłużej, niż tylko jeden wieczór. Z bohaterami zrodzonymi z ich wyobraźni, z bohate-rami zmieniającymi się na oczach widza, "tu i teraz”. Każdy odcinek przyniesie nowe wydarzenia, nowe epizody, nowe postaci, popchnie naszych bohaterów w wir kolejnych przygód.

"Proszę słonia”, godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena (ul. Dominikańska 1)
Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: "na rośniecie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami oczywiście – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wiel-kiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…
SZTUKA

"Trener osobisty". Otwarcie Zespołu obiektów Tomasza Opani, godz. 12, plac przy Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12)
Projekt zakłada usytuowanie w przestrzeni publicznej Lublina kilku obiektów o podobnym kształcie, ale różniących się wymiarami. Został opracowany na zaproszenie Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry”. Obiekt wyposażono w prosty mechanizm – suwak, który, gdy się nim porusza, prowadzi rękę, zmuszając ją do wykonywania pewnych gestów. Ilość kombinacji jest ograniczona, a jedną z nich jest znak krzyża. Forma samego obiektu wydaje się całkowicie abstrakcyjna – do-piero po odpowiednim użyciu odkrywamy jego prawdziwy sens i znaczenie.

Wernisaż wystawy Michał Węgrzyn/Negative, godz. 19, Galeria Jednego Obrazu (ul. Królewska 13)
"Obraz jest częścią cyklu abstrakcyjnego pt. Negative, w którym koncentruje się na tworzeniu dynamicznych ekspresyj-nych kompozycji. Staram się je budować z prostych geometrycznych kształtów i linii, silnych kontrastów oraz półprzeźroczystych płaszczyzn. Wykorzystuje zarówno przemyślane działania jak i przypadkowe pociągnięcia pędzla. Sposób w jaki maluje jest intuicyjny i bazuje na moim osobistym odczuciu formy. Nie staram się wynajdować rewolucyjnych środków artystycznych, raczej pozawalam sobie na swobodny przepływ swoich myśli aby uzyskać bardziej nieoczekiwane i zaskakujące efekty.” – Michał Węgrzyn

SPOTKANIE

Spotkanie z Krystyną Zlot, godz. 17, Galeria "Przy Bramie” TPSP (ul. Grodzka 34/36)
Prelekcja dotycząca Rodu Królewskiego Sobieskich z XVII w. na tle kopii obrazu Jana Matejki "Sobieski pod Wiedniem", którą poprowadzi Krystyna Zlot (Artystka należąca do TPSP) w trakcie m.in. swojej wystawy indywidualnej w Galerii TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 36. Podczas spotkania opowie m.in. o genezie powstania obrazu.

Pozostałe informacje

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol
LUBLIN

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol

Policjanci z Lublina złapali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania przez ostatnie 5 lat. Wystawiona za nim została czerwona nota Interpolu oraz ENA. Mężczyzna został znaleziony na terenie Anglii i został ekstradowany do Polski.

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Na pięć kolejek przed końcem sezonu piłkarze Wisły Grupy Azoty wciąż muszą zacięcie walczyć o utrzymanie. Po dwóch porażkach z rzędu ekipę trenera Mikołaja Raczyńskiego czeka kolejny arcyważny mecz. W sobotę puławianie zmierzą się u siebie ze Skrą Częstochowa.

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend 27 i 28 kwietnia w Lublinie odbędą się 3 etapy XXVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. W związku z tym zamkniętych będzie kilka ulic, w tym także w centrum miasta.

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie
film

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie

W dniach od 1 do 18 marca 2024 roku, OSM Krasnystaw wraz z Katarzyną Bosacką, znaną z programu "Wiem co jem", zorganizowały konkurs kulinarny "Prima Aprilis".

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Audyt działki – pierwszy krok do bezpiecznej inwestycji

Zostawiłem w kopalni kawał serca
TYLKO U NAS

Zostawiłem w kopalni kawał serca

Mogę tylko powiedzieć, że nie jestem o nic podejrzany i na dzisiaj nie mam absolutnie pretensji do żadnych służb – wykonują po prostu swoją pracę. Nie mam sobie też nic do zarzucenia, w związku z czym nie martwię się tymi działaniami – ROZMOWA z Kasjanem Wyligałą, byłym prezesem LW Bogdanka

Orlen Oil Motor w piątek zmierzy się z Apatorem, czyli sprowadzić toruńskie Anioły na ziemię

Orlen Oil Motor w piątek zmierzy się z Apatorem, czyli sprowadzić toruńskie Anioły na ziemię

Po efektownej wygranej ze Stalą Gorzów, Orlen Oil Motor po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. W piątek do Lublina przyjedzie napędzony wysokim domowym zwycięstwem nad Fogo Unią Leszno Apator Toruń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30, a transmisję będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1

Pierwsza Komunia Święta: pomysły na wartościowe upominki dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta: pomysły na wartościowe upominki dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe święto. Jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka, kiedy po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrystusa. Dla większości rodzin jest to także niezwykła okazja do świętowania, wspólnego radowania oraz dziękowania za ważny krok w duchowym życiu młodego człowieka. Jednym z nieodłącznych elementów tego wydarzenia bez wątpienia są prezenty, które dzieci otrzymują od przyjaciół domu oraz rodziny. Czym warto kierować się podczas wyboru upominku? Czy prezenty komunijne muszą wiązać się z ogromnymi wydatkami? Warto zastanowić się nad praktycznymi i znaczącymi podarkami o charakterze przede wszystkim sentymentalnym, które będą stanowiły pamiątkę na całe życie.

Zastosowanie miodu lipowego w kuchni

Zastosowanie miodu lipowego w kuchni

Miód pszczeli, jeden z najstarszych naturalnych słodzików, od wieków cieszy się uznaniem nie tylko ze względu na swój słodki smak, ale również dzięki rozmaitym właściwościom. Wśród różnorodnych odmian miodu, miód lipowy wyróżnia się jako wyjątkowy produkt pszczelarstwa.

Remonty domów i mieszkań - jak się do nich przygotować?

Remonty domów i mieszkań - jak się do nich przygotować?

Jak zaplanować remont mieszkania? Tego typu pytania pojawiają się wśród wielu osób przygotowujących się do metamorfozy wnętrz, bądź do ich wykończenia, kiedy odbierają je w stanie surowym. Od czego zacząć remont mieszkania, ile kosztuje remont mieszkania - pytań jest wiele. Jak odnaleźć się w ich gąszczu? Najlepiej wziąć głęboki oddech i zacząć od początku, czyli planu działania. Co dalej? Podpowiadamy.

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej odnaleziono kolejne niewybuchy. Tym razem to około 18 granatów z zapalnikami.

Nawet 3 miliony do wzięcia – pomysły  w cenie
Dzień Wschodzi
film

Nawet 3 miliony do wzięcia – pomysły w cenie

Jest szansa na 600 tysięcy, a nawet 3 miliony złotych. Wschodni Akcelerator Biznesu 2 chce wesprzeć 200 startupów w opracowaniu przetestowanego na klientach modelu biznesowego. Gościem porannej rozmowy Dzień Wschodzi jest dr inż. Jakub Bis z Politechniki Lubelskiej.

Znowu strata punktów i znowu niedosyt. Zdjęcia kibiców z meczu Motor – Chrobry
galeria

Znowu strata punktów i znowu niedosyt. Zdjęcia kibiców z meczu Motor – Chrobry

W czwartkowy wieczór na Arenie Lublin zameldowało się dokładnie 4653 kibiców. Ponownie musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę. Mimo wielu sytuacji Motor tylko zremisował z Chrobrym Głogów 1:1.

131 km/h w terenie zabudowanym

131 km/h w terenie zabudowanym

Bialscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 28-latka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 81 km/h. Mężczyzna przyznał, że ma świadomość popełnionego przez siebie przewinienia.

Doktorzy z medycznego. Na te stopnie pracowali latami
ZDJĘCIA
galeria

Doktorzy z medycznego. Na te stopnie pracowali latami

Uniwersytet Medyczny w Lublinie w czwartek przyznał stopnie naukowe 49 doktorom i 8 doktorom habilitowanym. W swoich pracach udowodnili np., że osocze bogatopłytkowe, może być stosowane w leczeniu przetok pęcherzowo-pochwowych, toksyna botulinowa przy mózgowym porażeniu dziecięcym, a kłębuszkowe zapalenie nerek jest epidemią.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna