Imprezy

Imprezy w czwartek w Lublinie. Rusza Carnaval Sztukmistrzów

Dodano: 23 lipca 2015, 08:48
Autor: Damian Drabik

Szafa Show, godz. 17, 19, Plac Litewski (fot. materiały prasowe)
Szafa Show, godz. 17, 19, Plac Litewski (fot. materiały prasowe)

Imprezy w czwartek 23 lipca w Lublinie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

WYDARZENIE

CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW 2015

Urban Highline, godz. 12, Trybunał Koronny, Rynek 1 Lublin - Wieża Trynitarska, ul. Królewska 10

Ekstremalna wersja miejskiego highliningu, czyli rozpinanie taśm pomiędzy budynkami w mieście i ich pokonywanie.

Szafa Show, godz. 17, 19, Plac Litewski

Zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Widowisko pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między fireshow a teatrem ulicznym.

Gregor Wollny, godz. 18, 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem – tym mottem kieruje się w spektaklu Gregor Wollny. Swój występ buduje przy minimalnej ilości środków, a kiedy zwykłą miarkę zamienia w żyrafę lub motyle sam jest tym zaskoczony.

Arritmados, godz. 18, 20, Plac Litewski

Co otrzymamy z połączenia niebezpiecznych cyrkowych sztuczek z wirtuozerską muzyką? A co wydarzy się, gdy dodamy do siebie zachwycającą, niezwykle seksowną rudowłosą kobietę o pięknym głosie z cygańskim akrobatą o kręconych włosach, który ma nie tylko wspaniałe ciało ale i wybitny talent do gry na gitarze? To połączenie wypełni świat miłością i zaleje go kolorem różowym i choć wydaje się to absurdalne – tak właśnie będzie!

Hoopelai, godz. 18, 20, Plac Łokietka

Podczas gdy hula hoop kręcą się wokół niej i opadają łagodnie wirującym ruchem, Grand Lady zabiera publiczność do świata swoich umiejętności, który wypełnia imponująca, wzruszająca prostota. Zaskakujący, mocno „zakręcony” spektakl, to romantyczna komedia rozgrzewająca serca widzów. Hoopelaï – tu rozrywka wkracza na najwyższe obroty.

Clap Clap Circo, godz. 18, 20, Rynek 1, Plac przed Trybunałem

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć może się wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – by utrzymać widza w napięciu artyści sięgną po różnorodne cyrkowe akcesoria.

Pina Polar „Into the Wild”, godz. 19, 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Występ jest mieszanką trików fakirskich, umiejętności cyrkowych (manipulacja kapeluszem, balansowanie i akrobacje na linie), klaunady i improwizacji. Pina uwielbia rozweselać publiczność poprzez niebezpieczne sztuczki. W finale występu dowiemy się, że pragnie zostać najsilniejszą i najodważniejszą kobietą świata. Sposób w jaki będzie usiłowała tego dokonać jest dość karkołomny.

Siano Show, godz. 19, 20, Rynek 1, Plac przed Trybunałem

Interaktywny pokaz improwizacji taneczno-komediowej opowiadający zabawną historię, zawierający elementy akrobatyki, oparty na pantomimie. Jest to show przeznaczone dla publiczności z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie.

David Eriksson „Pink on the inside”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 15 zł.

Spektakl Davida Erikssona jest próbą zbadania koncepcji płci widzianej z perspektywy łysego, wytatuowanego mężczyzny, który waży 100 kilo. Co nosimy w naszym wnętrzu? Czy nasza powierzchowność może kłamać? Czym jest różowy puch (i czy jest niebezpieczny)? Klasyczny soundtrack, pyszne jedzenie i setki trików są zaproszeniem do szczerej podróży w głąb umysłu.

Lords of Strut „Chaos”, godz. 20, Namiot duży, bilety 15 zł.

W motywacyjnym, pędzącym jak rollercoster show Sean i Seamus tańczą i sprzeczają się między sobą tworząc fizyczną i metafizyczną, przezabawną komedię.

Kejos Pitagoras 1.2.3, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 15 zł.

Pitagoras głosił iż jako jeden z nielicznych słyszał muzykę kosmosu. Wymyślił dźwiękowy sposób na mierzenie odległości pomiędzy planetami. Pitagoras w przedstawieniu wizualizuje dźwięki z kosmosu by stworzyć geometryczny wzór „nieba” na ziemi. Bo jak na ziemi tak i w niebie… Chce znaleźć miarę wszystkich rzeczy i odpowiedzieć na pytanie „Z czego zbudowane jest całe niebo ?” Gdzie jest miejsce człowieka w świecie, wszech-świecie ? Czy całe piękno nieba i cała natura są symbolicznie ukryte w geometrii ?

POZOSTAŁE

Spotkanie ze sztuką, godz. 16.30, nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11

Spotkania ze sztuką to okazja, aby poznać twórczość polskich artystów XIX i XX wieku. Organizatorzy przybliżą ich warsztat, a także ciekawostki z ich życiorysów. Dowiemy się m.in. dlaczego Olga Boznańska nie była impresjonistką i z jakich powodów Rafał Malczewski przestał nagle malować górskie pejzaże.

Koncert: Kipikaszka / La Double Vie, godz. 20, Most Kultury, ul. Zamojska, wstęp wolny

W czwartek wystąpią Kipikasza i La Double Vie. Atyści reprezentujący na pierwszy rzut ucha odmienne stylistyki, bo folk i electro szykują na ten dzień niespodziankę. Nie wykluczony jest ich wspólny kilkunastominutowy występ! Dodatkową atrakcją będzie stoisko, gdzie dostaniecie możliwość zaopatrzenia się w płyty lubelskich artystów.

KINO

Kino Perła: „Mundial. Gra o wszystko”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Film został oparty na materiałach archiwalnych przedstawiających występ polskich piłkarzy na mistrzostwach w Hiszpanii.

WARSZTATY

Bombardowanie włóczką, godz. 17, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Bombardowanie włóczką (Urban Knitting) to otwarte spotkania dla wszystkich, którzy pasjonują się szydełkowaniem czy dzierganiem na drutach, chcą się dzielić tą pasją i wziąć udział w akcji artystycznej ożywiającej miasto. Kolorowe prace pojawią się w przestrzeni publicznej, nadając jej zupełnie nowy charakter.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lipca 2015 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto znów za to zapłaci?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna