Imprezy

Imprezy w poniedziałek w Lublinie. "Żona policjanta" w CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 marca 2015, 09:09

Wybrane imprezy w poniedziałek 30 marca w Lublinie.

WYKŁADY

Opowieści multimedialne: Stanisław Kusiak, godz. 18, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a Lublin, wstęp wolny
Stanisław Kusiak, artysta, fotograf, opowie o historii zakonu Cystersów, ich działalności w Polsce oraz związanych z nimi obiektach.

KINO

”Żona policjanta”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 Lublin - Sala Kinowa, bilety 5/8 zł.
Młode małżeństwo na pierwszy rzut oka jest bardzo szczęśliwe. Ona realizuje się jako matka, ucząc malutką Klarę, jak funkcjonuje świat. Uśmiechnięty mąż pracuje w policji. Jednak za drzwiami ich domu rzeczywistość nie jest już taka kolorowa. Gnębiony przez niespełnione aspiracje mężczyzna zaczyna znęcać się nad żoną. Nie rozstaną się – wprawdzie dzieli ich agresja, ale trzyma razem kompulsywna miłość: do siebie i do dziecka.

TEATR

”Tata ma kota (albo "Poczytaj mi tato”)”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20/30 zł.
"Tata ma kota” Szymona Bogacza w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. Głosem ojców, którzy dzieci swoich zostali pozbawieni, próbujących zrozumieć swoją sytuację, ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a Tą Której Od Dawna Nie Ma, czyli byłą żoną i na zawsze matką dziecka. "Tata ma kota” jest subiektywnym spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, sztuka Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los.

”neTTheatre: The Hideout/Kryjówka”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 Lublin - Sala Widowiskowa, bilety 20/30 zł
To historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz, i wtedy znajdujemy się blisko. Zaczynasz ciągnąć za sznurek i wszystko się odsłania: antypomnik, teatrzyk, widoczek. I historie tych, którzy jednak wyszli z szafy. Teraz jest to możliwe, jeszcze tylko przez chwilę, więc…hide-out-coming-out Zosiu, Małgosiu! Stoisz w kącie, pod dywan jest zamiecione, w szafie trup, na strychu straszy, podłoga skrzypi, nie wraca się tą samą drogą – nie wiesz tego. Czas przestać się bać pająków, Ariadno.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Centrum Kultury w Lublinie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna