Imprezy

Imprezy we wtorek w Lublinie. "Bo w literaturze jest seks"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2015, 08:53

Wybrane imprezy we wtorek 28 kwietnia w Lublinie.

WYDARZENIE

Bitwa o literaturę. Bo w literaturze jest seks, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny
Jak wygląda nasze pisanie o seksie, czy jesteśmy wulgarni czy pretensjonalni pisząc o erotyce? Dlaczego w Polsce lepiej o seksie piszą kobiety, czemu są bardziej od mężczyzn otwarte i mniej pruderyjne? Prowadzenie: Grażyna Lutosławska; gość: Inga Iwasiów.

Czytelnia dramatu: Klara Zach. Rekonstrukcja, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
28 kwietnia w Czytelni Dramatu zostanie przeczytana sztuka "Klara Zach. Rekonstrukcja" - najnowszy tekst Szymona Bogacza napisany razem z Zuzanną Bućko. Jest to historia Kazimierza Wielkiego i Klary Zach - tragiczna, krwawa, a nawet... nieprawdziwa? Reżyseruje Julia Mark.

KINO

”Wyjście przez sklep z pamiątkami”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, bilety 8/10 zł.
Przewrotny portret street artu i jego najbardziej rozpoznawalnego artysty Banksy'ego, którego możemy podglądać z perspektywy Thierry'ego Guetty, właściciela modnego sklepu z używaną odzieżą w Los Angeles. Therry - ekscentryczny filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy "murze bezpieczeństwa” w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym.

TEATR

”Różnica i powtórzenie”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20/30 zł.
Różnica i Powtórzenie to dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuza. Dyptyk składa się z "Różnicy”, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz "Powtórzenia” w wykonaniu trójki arty-stów. "Różnica” to intymny wgląd w dylemat jednostki w zmechanizowanym świecie, próba odnalezienia własnej zagubionej tożsamości, odnalezienia siebie, odpowiedzi na pytanie: co jest zmienne – ja, czy rzeczywistość wokół mnie? Powtórzenie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy, wydarzeń. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy niesamowitej koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

DLA DZIECI

TEATR

”Muminki”, godz. 9.30, 11.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Muminki to fikcyjne istoty z rodziny trolli, podobne nieco do hipopotamów, ale dwunożne, zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii. Są bohaterami cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (jednak piszącej po szwedzku) pisarki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove, Larsa Janssona.

”Królewna Śnieżka”, godz. 11, Scena Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Dobrzańskiego 3, bilety 25-30 zł.
"Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana (na pod-stawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła auto-rowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

WARSZTATY

Tajniki animacji, godz. 17.30, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, 30 zł/mc.
Uczestnicy zajęć uczą się "ożywiać” przedmioty, poznają różne techniki animacji poklatkowej, przygotowują scenariusze filmowe oraz tworzą krótkie sekwencje w technice plastelinowej.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna