Imprezy

Konfrontacje Teatralne 2012. Co się dzieje w Klubie Festiwalowym?

  Edytuj ten wpis

Kino Konfrontacji: 5 zł. Muzyczne Konfrontacje Nocą: wstęp wolny dla posiadaczy identyfikatorów lub biletów na dowolny spektakl Konfrontacji - dla pozostałych osób bilet: 10 zł

17.10 | środa

19.00 – Kino Konfrontacji: Syberia Monamour, reż. Slava Ross (102 min) / Klub Festiwalowy: Dwa piętra
Rozpadająca się chata, gdzieś na Syberii, pośród ciemnych, zimnych lasów, gór, późnej jesiennej przyrody. Żyją tu bogobojny Iwan i jego siedmioletni wnuk. Codzienność mija na oczekiwaniu na powrót ojca. Wokół grasują groźne, dzikie psy, które z głodu nie szczędzą nikogo.

20.00 – Jacek Giszczak – koncert / Klubokawiarnia Komitet – bilet: 15 zł - Cigare blues, bilety do kupienia w Klubie Komitet
Na koncercie usłyszymy kompozycje Jacka Giszczaka do tekstów własnych, piosenki z tekstami Erica Petit oraz utwory Serge'a Gainsbourga. Zagrają: Jacek Giszczak (gitara, wokal), Bartek Abramowicz (klawisze), Krzysztof Pachla (saksofon), Łukasz Dankton Downar (bas) i Tomasz Sindbad Stryczniewicz (perkusja).

22.30 – Muzyczne Konfrontacje Nocą: Śmierć Disco Sound(s) (Lublin) / Klub Festiwalowy: Dwa piętra
Lubelski duet składający swoje sety z tego, co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70. do dziś. Inspiracje czerpie głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń, z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach. Każda impreza zilustrowana jest także świetnymi wizualizacjami.

18.10 | czwartek
19.00 – Kino Konfrontacji: Palacz, reż. Aleksiej Bałabanow (87 min) / Klub Festiwalowy: Dwa piętra
Historia "Palacza” zbudowana jest w dosyć zabawnej konwencji, z humorem, żwawą muzyką, ale też z filozoficzną zadumą. Bohaterem filmu jest Jakut, weteran wojny w Afganistanie, który pracuje jako palacz w kotłowni. Iwan pisze też opowiadania o antyrosyjskim wydźwięku. Od czasu do czasu palacza odwiedzają bandyci, którzy przywożą do spalenia zwłoki.

22.30 – Muzyczne Konfrontacje Nocą: CPT. Sparky / Soul Service (Warszawa) / Klub Festiwalowy: Dwa piętra
W klubach występuje od 1999 r. Debiutował w warszawskim klubie Piwnica Architektów. Był rezydentem stołecznej Muzy i Organzy. Współpracował regularnie z Warszawską Piekarnią i CDQ. Jest współtwórcą Soul Service, który ma promować soul i funky w Polsce. Jego muzyczny styl (funk, disco, soul, old school hip-hop) zainspirowany jest tym, co działo się w Nowym Jorku z początkiem lat 80.

19.10 | piątek
19.00 – Kino Konfrontacji: Elena, reż. Andrzej Zwiagincew (109 min) / Klub Festiwalowy: Dwa piętra
Trzeci z kolei film fabularny reżysera "Powrotu” (Złoty Lew w Wenecji w 2003 r.) i "Wygnania” (nagroda za najlepsza role męską na festiwalu w Cannes w 2007 r.) Tym razem reżyser odchodzi od psychologizmu i biblijnych tematów i skłania się ku obserwacji zwykłych ludzi. Jednocześnie przygląda się przemianom społeczno – ekonomicznym, a w końcu dramatom, z jakimi zmaga się człowiek we współczesnym świecie.

22.30 – Muzyczne Konfrontacje Nocą: Noruiąis & Pakas (Litwa) / Klub Festiwalowy: Dwa piętra
Mantas Pakeltis aka Pakas tworzy w litewskim Kownie. Na scenie klubowej jest aktywny od najmłodszych lat. Dziś uważany jest za jednego z najbardziej popularnych dj'ów i promotorów muzyki klubowej na Litwie. Organizował festiwal Tundra i Spartakiada, obecnie współpracuje z popularnym festiwalem Insanitus. Jego styl ma swoje korzenie w klimatach funk i soul, które wzbogacone są o brzmienia rythm and blues'a i boogaloo.

Bilety:
Kino Konfrontacji: 5 zł
Muzyczne Konfrontacje Nocą: wstęp wolny dla posiadaczy identyfikatorów lub biletów na dowolny spektakl Konfrontacji - dla pozostałych osób bilet: 10 zł

Kasa Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32 oraz na pół godziny przed seansem w Klubie Dwa Piętra
Kasa w dniach 13-19 października czynna: sobota - 12.00 - 18.00 / niedz. 12.00 - 16.00 / pon. - pt. - 12.00 - 16.00
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna