Imprezy

Tańce latynoamerykańskie w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2009, 13:44

Żwawa i bardzo skoczna muzyka z dużą dawką instrumentów perkusyjnych. Zwiewne stroje oraz zmysłowe i zarazem bardzo dynamiczne figury taneczne. Tak będzie w sobotę (21.02) i niedzielę (22.02) w hali MOSiR.

Przez dwa dni w jednym z największych obiektów sportowo-widowiskowych Lublina będą królowały tańce latynoamerykańskie. A więc przede wszystkim samba, rumba, cha-cha i jive.

Każdy z nich jest szybki, widowiskowy i uwodzicielski. To tańce, w których główną rolę odgrywa partnerka. Uwodzi ona swojego partnera. Nie skąpi erotycznych póz i ruchów, szczególnie biodrami. Kusi go także śmiałym strojem, więcej odkrywającym, niż zakrywającym.

I choć nie zatańczą latynosi, tylko Polacy, zanosi się na bardzo gorącą i utrzymaną na wysokim poziomie imprezę. To dlatego, że na parkiecie będą się popisywać tancerze międzynarodowej klasy S, w tym osoby znane z popularnych show telewizyjnych, na co dzień zawodowo zajmujące się tańcem.

Będą oni rywalizować o laury w jednej z najbardziej prestiżowych imprez masowych - Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, które odbędą się w Lublinie po raz drugi. W sumie zaprezentuje się 240 par tanecznych z ponad 100 klubów tańca z całego kraju, z których zostaną wyłonieni mistrzowie Polski, późniejsi reprezentanci naszego kraju na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.

W jury zasiądzie jedna z najlepszych polskich choreografek Iwona Pavlović - jurorka "Tańca z gwiazdami”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Augustin Egurolla, Piotr Galiński, Collin James, Stefano Terrazino, Rafał Maserak, Robert Kochanek, Anna Głogowska i Aneta Piotrowska - znani tancerze klasy S, pracujący obecnie jako choreografowie popularnych programów telewizyjnych.

Zaplanowano pozakonkursowe występy trzech formacji. Będą to międzymiastowa grupa streetdance'owa KontraBandaCrew, Formacja Tańca Towarzyskiego "Fantan” z Kraśnika i Dziecięca Formacja Tańców Latynoamerykańskich Mały Takt-Zomar z Chełma.

- Z uwagi na rangę mistrzostw, spodziewamy się, że na żywo w hali obejrzy je ok. 5 tys. osób z całej Polski - przewidują organizatorzy z Polskiego Towarzystwa Tanecznego i Tanecznego Klubu Sportowego "Lider”. - Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. marszałek województwa lubelskiego, prezydent miasta lublin i rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Impreza będzie się zaczynać w obydwa dni o godz. 10. Najpierw eliminacje, potem gala wieczorna. Bilety na eliminacje po 20 zł, na galę po 40 zł. Do nabycia m.in. w kasach MPK (al. Kraśnicka 25 i ul. Przystankowa 19) i kasach MOSiR (Al. Zygmuntowskie 4 i ul. Filaretów 44).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna