Imprezy

Wielka noc. Noc Kultury (pełny program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 czerwca 2013, 12:31
Autor: red, am

Fragment instalacji 'Kolaże nocy'. Od godz. 22 na podwórku kamienicy przy ul. Jezuickiej 17 (Agnie
Fragment instalacji \'Kolaże nocy\'. Od godz. 22 na podwórku kamienicy przy ul. Jezuickiej 17 (Agnie

Największe kulturalne zamieszanie w roku już w ten weekend – w nocy z soboty na niedzielę. Siódmą edycję Nocy Kultury organizowanej pod hasłem "Energie miasta” podzielono na siedem sekcji (sztuka wizualna, film, teatr, wiedza, muzyka, taniec i słowo).

PEŁNY PROGRAM NOCY KULTURY 2013 - POBIERZ PDF

Tegoroczny program w tym roku też jest tak pomyślany, żeby uczestnik skołowany nadmiarem propozycji łaził po mieście i ciągle gdzieś się natykał na jakieś wydarzenie. – Zawsze planuję, co chcę zobaczyć a i tak później najfajniejsza jest sama wędrówka ludów – mówi Marek Marzecki, który lubi Noc Kultury z powodu chaosu i wielu okazji na spotkanie znajomych. Wiele osób uważa podobnie. Ale kilka zasad dobrze znać.

* Główna scena muzyczna stanie na placu po Farze – tam koncert "Energie miasta” z m.in. Tymonem Tymańskim, Tomaszem Budzyńskim, Natalią Przybysz i Pawłem Passinim. Nie wystąpi niestety zespół Dr Misio. Grupa ma w tym samym czasie zaplanowany koncert na festiwalu Top Trendy.

Zamiast planowanego koncertu Arkadiusza Jakubika i kolegów po północy na placu Po Farze wystąpi grupa muzyków grających sambę i rytmy afrobrazylijskie. Sambasim (grupa czerpiąca energię z Lublina) i Bloco Central (ładujący akumulatory w Warszawie) wejdą na scenę po koncercie "Energie miasta”.

* Na placu Łokietka 25. urodziny Love Sen-Ce Music a na dziedzińcu Zamku folk i gospel.
* Plac Litewski zamienia się w przestrzeń taneczną – od tańców dawnych przez balet, salsę po teatry tańca. Pas zieleni koło Arkad przy ul. Świętoduskiej anektują parkourowcy i muzycy alternatywni.

* Nowym miejscem będzie Most Kultury czyli oficjalne otwarcie mostu na Bystrzycy (ul. Zamojska). Zabytek stanie się domem kultury na wodzie na całe wakacje.

* Będą obligi czyli instalacja Jarka Koziary, której nawet najmniej rozgarnięty uczestnik nie jest wstanie przeoczyć i zielone przestrzenie Katarzyny Szypior. A także darmowa komunikacja miejska i projekcje filmowe w plenerze i w kinie Medyk.

Generalnie trzeba zachować czujność, bo przewidziano akcje w stylu instalacji z filcu na murach (Ukrainka Maria Lesnikova) po otwarty na Cyruliczej zakład fryzjerski i naprawy rowerów (Zaułek Lubelskich Rzemieślników).

A kto chce być nie tylko widzem, ale też mieć swój udział w artystycznych działaniach, niech zajrzy do bramy przy ul. Jezuickiej 17 (naprzeciwko Teatru Starego). Do udziału w wystawie "Golasy” zaproszony jest każdy. Wystarczy przynieść i powiesić zdjęcia, na których znalazło się ludzkie ciało.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna