Inne

108. Urodziny Czechowicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2011, 10:39

Józef Czechowicz (Teatr NN)
Józef Czechowicz (Teatr NN)

Już od 11 lat Teatr NN świętuje w Bramie Grodzkiej "Urodziny Józefa Czechowicza”. We wtorek (15.03) o godz. 17 rozpocznie się czytanie "Poematu o mieście Lublinie”.

Wśród osób ze świata kultury, które w tym roku przyjęły zaproszenie do czytania jest poetka Eda Ostrowska i Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Osterwy.

Po czytaniu Czechowicza razem z oficyną wydawniczą WOK w 108 egzemplarzach (nakład zgodny z aktualną rocznicą urodzin) będzie drukowany bibliofilski "Poemat o mieście Lublinie”. – Egzemplarze będą ponumerowane, mamy nadzieję, że dla każdego, kto do nas przyjdzie wystarczy – mówi Joanna Zętar z Teatru NN.

Wcześniej, między 11 a 12.30 na placu przed dawną Galerią Centrum dzieci będą puszczać baloniki z życzeniami dla poety. Czechowicz urodził się w oficynie, która mieściła się na tyłach dzisiejszej galerii.


Do godziny 14 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędą się akcje multimedialne: zagadki i rebusy o Czechowiczu, puzle z fotografiami i szafa wierszy dziecięcych Czechowicza. – O godz. 18.30 na Placu po Farze zapłoną lampiony z życzeniami dla poety – dodaje Zętar.
(SZ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna