Inne

Akademia Odkryć Fotograficznych: Gość specjalny Andrzej Świetlik

Dodano: 28 listopada 2016, 14:01

Akademia Odkryć Fotograficznych zaprasza na kolejne fascynujące spotkanie, które odbędzie się już w sobotę 3 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12, Sala Kinowa na 1. piętrze).

Tym razem gościem specjalnym będzie Andrzej Świetlik, fotograf niezwykle kreatywny (i kreacyjny jednocześnie) oraz, jak piszą organizatorzy, szalony (w najlepszym słowa znaczeniu).
 
Szczegółowy program spotkania:
 
godz. 11.00-11.20 „100 zdjęć wszech czasów” - mini-pokaz Maksa Skrzeczkowskiego
godz. 11.20-11.35 „Nie wszystko jest takie oczywiste” - prezentacja Patryka Mizerskiego
godz. 11.35-12.00 „Moja przestrzeń” -prezentacja Agi Król
godz. 12.00-12.30 „Nieuniknione” - otwarcie wystawy Agaty Baszak
godz. 12.30-14.30 „Ile Świetlika w Łodzi Kaliskiej? Ile Łodzi Kaliskiej w Świetliku?” - spotkanie z Andrzejem Świetlikiem
godz. 15.00 – dla chętnych kameralne, kulinarne spotkanie w "Galerii Smaków"
godz. 16.00 – dla niezniszczalnych ultra kameralna wyżerka w Lodziarni "BOSKO"
 
Andrzej Świetlik (ur.1951 r. w Złotowie) - portrecista.Współtwórca grupy artystycznej ŁÓDŹ KALISKA (w której pracuje nieprzerwanie do dzisiaj) oraz GALERII BEZDOMNEJ. Członek ZPAF. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2013 roku wykładowca fotografii w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej w Warszawie na kierunku Grafika.
Autor fotografii reklamowych i zdjęć PR-owych na potrzeby branding. Z jego usług korzystali Zbigniew Brzeziński, Ryszard Kapuściński, Zbigniew Religa, Jacek Kuroń i wiele innych wybitnych postaci. Portretował również uznanych artystów, wśród których znaleźli się m.in Grzegorz Ciechowski, Edyta Geppert, Kora, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Stanisław Soyka, Adam Nowak oraz John Cleese, Danny de Vito, Gerard Depardieu, Marcin Dorociński i Wojtek Smarzowski. Fotografie Świetlika to także około 50 okładek płyt oraz wiele plakatów. Autor licznych wystaw indywidualnych. Z grupą Łódź Kaliska uczestniczył w około 350 wystawach na całym Świecie. Ich prace znajdują się w licznych  kolekcjach muzealnych w kraju oraz w kolekcjach prywatnych.
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna