Inne

Akcja 27: Spotkanie performerów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2012, 15:22

 (Materiał Organizatora)
(Materiał Organizatora)

W piątek i sobotę (30 listopada i 1 grudnia) o godz. 18 w Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz "Akcja 27. Nowa fala sztuki performance”.

Jest to cykliczne spotkanie artystów, którzy nie ukończyli 27 roku życia. Daje ono najmłodszym twórcom sztuki performance możliwość zaistnienia na polskiej scenie artystycznej. W tegorocznej edycji oprócz artystów z Polski, udział biorą młodzi twórcy z Ukrainy. Gościem specjalnym jest Janusz Bałdyga, profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Próba wyznaczenia obszaru wspólnego dla artystów z Polski i zagranicy otwiera na dialog, wzajemne inspirowanie się, daje impuls do poszukiwań, pobudza do dyskusji. "Akcja 27” stwarza również okazję do badania/testowania własnych możliwości, (auto)edukacji, obserwacji, kontaktu, a przede wszystkim, otwiera środowisko artystyczne na nową falę w sztuce.

Swój udział zapowiedzieli: Yurii Biley, Grzegorz Bożek, Grupa OKO (Aleksandra Grunholz, Klaudia Jarecka, Olga Ozierańska), Anna Jochymek, Pavlo Kovach, Zofia Kuligowska, Hanna Linkowska, Anita Mowczan, Mikołaj Podworny, RNA (Marek Dela, Mateusz Dryjer, Maciej Rudzin), Yaryna Shums'ka, Maria Toboła. Kmo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna