Inne

Artyści Lubelskiej Kolekcji. Spotkanie z Tomaszem Kozakiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2012, 14:37

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza w czwartek (20 grudnia) na spotkanie z Tomaszem Kozakiem. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji.

Spotkanie prowadzone przez Pawła Brożyńskiego będzie poświęcone najnowszej książce Tomasza Kozaka. Akteon – dramat filmowy na motywach Pornografii Witolda Gombrowicza – to próba odpowiedzi na pytanie, czy dziś polskie imaginarium narodowe może być jeszcze źródłem idei dialektycznych. Uczestnicy spotkania dyskutować będą o tym, czym jest współczesna polskość, i w jaki sposób powinna odnosić się do niej współczesna sztuka.

Artyści Lubelskiej Kolekcji to cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w kolekcji sztuki współczesnej tworzonej przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku, dotychczas odbyło się 17 spotkań, m. in. z Mirosławem Bałką, Tomaszem Ciecierskim, Zofią Kulik, Grzegorzem Kowalskim, Teresą Murak, Józefem Robakowskim, Mikołajem Smoczyńskim. Obecna, grudniowa edycja rozmów (z Tomaszem Kozakiem, Andrijem Linikiem i Sławomirem Marcem) powiązana jest z tegorocznymi zakupami dzieł do Kolekcji.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 18 w Galerii Lipowa 13 (ul. Lipowa 13 - budynek CH Plaza Lublin, wejście od ul. Obrońców Pokoju).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna