Inne

Atrakcje artystyczne na jubileusz Unii Lubelskiej - 1 lipca 2009

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2009, 15:34

Rocznica 1 lipca 1569 roku, jednej z najważniejszych dat w historii Lublina, zostanie uczczona m.in. wielkim plenerowym widowiskiem.

Widowisko historyczne na placu Litewskim zacznie się o godz. 14. To będzie impreza przywołująca wydarzenia z 1569 roku w Lublinie i generalnie klimaty, obyczaje i kulturę z czasów Jagiellońskich.

Będzie inscenizacja podpisania Unii Lubelskiej, pokaz musztry piechoty (rota strzelcza, pikinierzy), pokaz fechtunku bronią białą (szabla polska), pokaz artylerii czarnoprochowej, pokaz tresury ptaków drapieżnych i tańce renesansowe w wykonaniu zespołu Belriguardo.

O godz. 17 Krakowskim Przedmieściem ruszy w kierunku Starego Miasta orszak rycerzy i artystów towarzyszących najwyższym aktualnie przedstawicielom krajów wchodzących niegdyś w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Kolorowe towarzystwo zaprezentuje się w specjalnym programie na placu Po Farze.

Główną częścią programu w tym miejscu będzie koncert, który wystartuje o godz. 18. Wystąpią Belriguardo, grupy Holloenek (Węgry) i ShockolaD (Ukraina) oraz Jacek Kowalski z zespołem Monogramista JK (Polska) i Alina Orlova z muzykami towarzyszącymi (Litwa).

Ale już od rana będzie można czcić 440. rocznicę zaprzysiężenia unii oglądając okolicznościowe wystawy. Zapraszają na nie Muzeum UMCS, ul. Radziszewskiego 11, WBP, ul. Narutowicza 4, i MDK2, ul. Bernardyńska 14A.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna